Zebranie mieszkańców Nowej Wsi

01.10.2017 13:25     191

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.


Nowa Wieś jest tym sołectwem na mapie naszej gminy, które kończy tegoroczny cykl zebrań mieszkańców związanych z podziałem środków funduszu sołeckiego na 2018 r. W zebraniu oprócz mieszkańców udział wzięli: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, radni –  Adriana Król-Popiel, Agnieszka Paradowska, Eugeniusz Hanc, Eugeniusz Strzelecki i Paweł Kordys. W zebraniu uczestniczyli również dzielnicowy, mł. asp. Paweł Biegalewski oraz pracownik urzędu, Piotr Pacyna.

 

Po zatwierdzeniu porządku zebrania, wyborze sekretarza oraz przyjęciu protokołu z zebrania z dnia 22 września 2016r., sołtys, Marian Bośka przedstawił sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej za okres od 23.09.2016r. do 28.09.2017r. W tym czasie w celu omówienia niezbędnych aspektów związanych z inwestycjami na terenie sołectwa, a także wykorzystaniem środków z funduszu sołeckiego rada zbierała się dziesięciokrotnie. Rada w ramach swoich kompetencji zgłaszała do Urzędu Gminy wszelkiego rodzaju niedogodności mieszkańców związane z przepełnieniem studzienek na ul. Polnej i Kamelskiego, gdzie po obfitych opadach woda zalewa posesje. W minionym roku udało się wykonać uzupełnienie nawierzchni oraz oznakowania na ulicach Nowej Wsi.  

 

Elżbieta Biczyk, jako radna, ale i członek rady sołeckiej  sołectwa Nowa Wieś przedstawiła mieszkańcom przedsięwzięcia zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Wśród nich znalazły się takie wydarzenia jak:

– zajęcia gimnastyczne dla mieszkanek Nowej Wsi,

– Pilates,

– zajęcia samoobrony, na których panie poznawały techniki radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia,

– w listopadzie odbył się koncert z okazji Dnia Niepodległości,

– również w listopadzie odbył się koncert muzyki irlandzkiej połączony z pokazem tańca,

– 3 grudnia zorganizowana została zabawa choinkowa, w której udział wzięło ponad 100 dzieci,

– w okresie przedświątecznym odbyły się warsztaty robienia aniołów z masy solnej oraz warsztaty Decoupage,

– w styczniu odbyła się zabawa karnawałowa dla dorosłych mieszkańców Nowej Wsi,

– z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty koncert, także w marcu mieszkańcy wysłuchali koncertu na szklanej harfie,

– w kwietniu mieszkańcy wybrali się do Matecznika Mazowsze na spektakl „Lekko nie Będzie”,

– 11 czerwca wspólnie z Osiedlem Granica oraz Urzędem Gminy zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z otwarciem boiska,

– w trakcie minionego roku odbywały się przedstawienia teatralne dla dzieci,

– w ramach funduszu został dokonany zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej,

– sołtys wraz z radą sołecką uczestniczył w organizowanym przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkaniu Wigilijnym oraz spotkaniu Wielkanocnym, które było również połączone z uroczystością  30-lecia koła,

– w czerwcu sołectwo uczestniczyło w festynie z okazji Dni Gminy Michałowice,

– we wrześniu podczas corocznych dożynek, sołectwo Nowa Wieś zajęło III miejsce w konkursie na najpiękniejszą kompozycję dożynkową. 

 

Na podstawie art. 3 ustawy 1 z dnia 21 lutego 2014r o funduszu sołeckim, który w 2018 roku wyniesie 62 725,63 zł zgodnie z wolą mieszkańców zostanie przeznaczony: 6 300,00 zł zakup namiotu oraz mebli cateringowych, 12 000,00 zł organizacja zajęć sportowy i rekreacyjnych dla mieszkańców Nowej Wsi, 2 500,00 zł zakupy związane z organizacją przedsięwzięć kulturalnych i sportowych, 41 925,63 zł organizacja imprez i zajęć aktywizujących mieszkańców.  

 

W części dotyczącej bezpieczeństwa sołectwa mieszkańcy zgłaszali dzielnicowemu mł. asp. Pawłowi Biegalewskiemu swoje uwagi związane z przejazdem samochodów ciężarowych – TIR – ulicą Główną, trudności z wyjazdem z ulicy Głównej w kierunku Grodziska Mazowieckiego, a także zakłóceniami spokoju przez lokalnego przedsiębiorcę.   

 

W propozycjach do budżetu gminy na rok 2018 mieszkańcy Nowej Wsi zgłosili potrzebę budowy nowej świetlicy, dokończenie budowy kanalizacji w sołectwie Nowa Wieś, budowa strefy rekreacji, przebudowa ul. Przedszkolnej i Spacerowej, przebudowa odnogi od ul. Brzozowej 73 do 75, przebudowa ul. Rzemieślniczej i Wspólnej, dalsze uporządkowanie numeracji działek i budynków w Nowej Wsi, likwidacja zastojów wodnych na ulicach Polnej, Łąkowej poprzez wykonanie dodatkowych studni chłonnych i uzupełnienie oznakowania dróg w sołectwie.  

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Opaczy Małej fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Opaczy Małej 14.09.2017 19:20

Trwa cykl zebrań sołeckich w naszej gminie. Zebrań, na których sołtysi oraz radni sołeccy zdają sprawozdanie z realizacji podjętych przez mieszkańców uchwał i wniosków.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej