Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

13.04.2016 12:10     188
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów
Marek Biskot, nowo wybrany członek Zarządu Osiedla Komorów. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i Józef Kawiorski, pracownik Urzędu Gminy. Na zdjęciu z Hanną Barlak i Iwoną Masłowską z Zarządu Osiedla Komorów. W zebraniu uczestniczyło przeszło 50 osób.
Podobne tematy: Komorów Osiedle

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.


W zebraniu uczestniczył także Józef Kawiorski, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów.

 

Michał Jeżewski poinformował, że zasadniczym powodem zebrania są wybory uzupełniające do Zarządu Osiedla Komorów, gdyż kilka miesięcy wcześniej z funkcji członka zarządu zrezygnowała Agata Zatorska.

 

Nowym członkiem zarządu został Marek Biskot, wieloletni mieszkaniec Komorowa, świetnie znany wielu mieszkańcom. Był również członkiem poprzedniego Zarządu Osiedla Komorów w latach 2011-2015. Z wykształcenia jest architektem i jak powiedział podczas zebrania wyborczego, ważną dla niego sprawą jest zagospodarowanie przestrzeni, a także ład w zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w Komorowie. Kontrkandydatem Marka Biskota, który w tajnym głosowaniu zdobył 24 głosy poparcia, był Stanisław Sobala, na niego głosowało 15 mieszkańców Komorowa. W zebraniu uczestniczyło blisko 50 osób, z czego w głosowaniu wzięło udział i oddało swój głos 40 osób. (jedna osoba oddała głos nieważny).

 

Głosowanie i wybór nowego członka zarządu był ostatnim punktem zebrania. Wcześniej odbyła się prezentacja Michała Jeżewskiego, który przedstawił sprawozdanie z prac zarządu od września 2015 roku, czyli od czasu poprzedniego zebrania z mieszańcami.  Przewodniczący  omówił wiele tematów. Poruszył zagadnienie modernizacji centrum Komorowa. Olbrzymia tablica z reklamami, która ustawiona jest tuż obok stacji kolejki WKD do końca maja na być zlikwidowana. Natomiast do końca kwietnia potrwa modernizacja centrum Komorowa, będą jeszcze wykonane prace wykończeniowe i zostaną ustawione kosze na śmieci. Kolejnym ważnym tematem był remont dróg.

Michał Jeżewski powiedział, że przedsięwzięciem Zarządu był zakup i montaż stojaków na rowery. Te stojaki już są zainstalowane, przy stacji kolejki WKD, przy kościele, szkole i bibliotece. I dodał, że ten projekt będzie kontynuowany, ponieważ, zdaniem zarządu, jeszcze  jest za mało stojaków na rowery.

 

Rozmawiano także o zaśmiecaniu miejscowości reklamami, dbałości o estetykę i dobry wizerunek Komorowa. Poruszono też problem ciągłego zaśmiecania miejscowości, a w szczególności zaśmiecania lasu. Michał Jeżewski, powiedział o wspanialej inicjatywie, jaką była akcja sprzątania Komorowa (miejsc przy Stacji WKD, Placu Paderewskiego i Zalewu), którą zorganizowała Małgorzata Pachecka, ze Stowarzyszenia Komorowianie wraz z Zarządem Osiedla Komorów i gminą.

 

Mówiono też o konieczności wybudowania domu kultury dla mieszkańców. Powstał pomysł, aby powstał on na terenie działki przy ulicy Kolejowej, obok mieszczącego się tam  placu zabaw dla dzieci. Obecny na zebraniu Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice powiedział, że wcześniej należy ustalić, czy nie będzie kolizji prawnej. Przypomniał, ze kilka lat wcześniej na tym terenie realizowany był projekt budowy parku rekreacyjnego dla dzieci z funduszy unijnych i trzeba sprawdzić nasze zobowiązania odnośnie tego projektu – powiedział Krzysztof Grabka.  Dodał też, rozumie i podziela potrzeby mieszkańców odnośnie integrowania się i spędzania czasu w sąsiedzkim gronie. Warto dodać, że na terenie naszej gminy, w ostatnim czasie, powstało kilka świetlic.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Turniej Scrabble’a w Komorowie

Turniej Scrabble’a w Komorowie 23.11.2015 11:25

21 listopada, w sobotę, odbył się IV turniej gry w scrabble. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Krzysztof Dudzik, drugie – Witold Błaszczyk, trzecie – Danuta Irmińska.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie

Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie 12.11.2015 12:25

Po raz siódmy mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego, by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Impreza plenerowa w Komorowie

Impreza plenerowa w Komorowie 21.09.2015 08:30

19 września odbyła się na placu Paderewskiego w Komorowie sportowa impreza plenerowa „Aktywny Komorów”. Na sportową sobotę w sąsiedzkim gronie zaprosił mieszkańców Zarząd Osiedla Komorów.

czytaj więcej
„Kochanek Sybilli Thompson - premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Teatralnia

„Kochanek Sybilli Thompson"- premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Teatralnia" 01.06.2015 20:25

W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej