30.09.2019 11:15

KACPA Challenge – Komorów 2019

167
Koszykówka, ten piękny sport drużynowy, ponownie zagościł w Komorowie, naszej gminnej stolicy koszykówki.

Ponad 100 fanów kosza - 90 zawodników i 20 wolontariuszy, 28 września spotkało się na KACPA Challenge, które odbyło się w Komorowie, w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej.

Co to jest KACPA Challenge? To autorski projekt szkoleniowy Kacpra Lachowicza – koszykarza i trenera koszykówki, którego celem jest propagowanie nie tylko koszykówki, ale w ogóle aktywności sportowej. Jednym z atutów tego projektu, oczywiście oprócz doskonalenia koszykarskich umiejętności, jest integracja uczestników. Dało się to zauważyć podczas imprezy w Komorowie. Uczestnicy byli podzieleni na 10 grup, a ich zadania były oceniane zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, więc współpraca i pomoc sprawdzała się znakomicie. Dbał o to sam Kacper Lachowicz, jak i trenerzy wspierający, wśród których nie zabrakło zawodników naszej UKS Akademii Koszykówki Komorów oraz ich rodziców.

KACPA Challenge przede wszystkim ma na celu sprawdzenie indywidualnych umiejętności koszykarskich każdego z uczestników, którzy biorą w niej udział. 10 grup wykonuje ćwiczenia na 10 stacjach treningowych. Rzuty do kosza za 2 i 3 punkty, wsady, sprinty, pompki, testy sprawnościowe, rzuty do kosza z zasłoniętymi oczami, kiwki, obroty i kozły.

Umiejętności młodych koszykarzy podziwiała Pani Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka, która odwiedziła uczestników podczas sobotniej imprezy. Wzięła również udział w pokazie wsadów do kosza, który można było obejrzeć w wykonaniu wicemistrza świata wsadów do kosza, Piotra „Grabo” Grabowskiego. To był niesamowity pokaz umiejętności. Podobnie jak całe KACPA Challenge, które było już kolejnym dużym koszykarskim wydarzeniem w tym roku, w naszej gminie, po European Youth Basketball League, Mazovia Cup i Półfinał Mistrzostw Polski U14.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Komorów

Zobacz także