25.03.2019 10:50

Turniej Piłki Ręcznej Mazovia Cup

177
Wiosenny turniej piłki ręcznej chłopców ponownie zagościł w hali sportowej szkoły podstawowej w Michałowicach. 23 marca, 5 drużyn wzięło udział w Turnieju Mazovia Cup 2019.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięły zespoły z Błonia, Brwinowa, Michałowic i Podkowy Leśnej, przy czym naszą gminę reprezentowały dwie drużyny. Nieco mniejsza liczba drużyn zgłoszonych do turnieju pozwoliła organizatorom na zastosowanie systemu rozgrywek „każdy z każdym”. To chyba jeden z najsprawiedliwszych systemów, w którym każdy gra z każdym i gdzie drużyny mogą się wykazać swoimi możliwościami w walce ze wszystkimi rywalami. Punktacja w tym systemie najwyżej premiowała zwycięzców, więc niezwykle ważnym dla wszystkich ekip była walka o każdą bramkę.

Zmagania turniejowe drużyny rozpoczęły kilka minut po dziewiątej, a każdy mecz trwał 2 x 7 minut. Zanim jednak to nastąpiło sędziowie turnieju z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej oraz trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której zostały omówione zasady, a także dokonano losowania i rozstawienia drużyn.

Już od samego początku rozgrywek widać było, które drużyny będą walczyły o pierwsze miejsce w turnieju. Niewątpliwie jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja naszej gminy, drużyna Michałowice I prowadzona przez trenera Łukasza Zielińskiego [drużyna Michałowice II również jest prowadzona przez trenera Zielińskiego – przyp. red.]. Emocje ze spotkania na spotkanie rosły niemalże z minuty na minutę, a decydujące starcie rozegrało się pomiędzy Podkową Leśną, a właśnie naszą drużyną. Pierwsza połowa meczu przebiegała dynamicznie, choć bramek zbyt wiele nie padło. Dopiero druga połowa pokazała, że w tym roku Michałowice I nie obronią tytułu powtórnie [poprzednie 2017 i 2018 rok przyp. red.] i zwycięzcami turnieju została ekipa z Podkowy Leśnej wygrywając 8:5   

Tabela wyników

X Michałowice II Brwinów Błonie Podkowa Leśna Michałowice I pkt.
Michałowice II X 3:4 4:2 3:13 5:7 2
Brwinów 4:3 X 6:4 5:15 3:13 4
Błonie 2:4 4:6 X 1:14 3:12 2
Podkowa Leśna 13:3 15:5 14:1 X 8:5 8
Michałowice I 7:5 13:3 12:3 5:8 X 6

 


Klasyfikacja końcowa:

  • 1 – Podkowa Leśna
  • 2 – Michałowice I
  • 3 – Brwinów
  • 4 – Michałowice II
  • 5 – Błonie

 

Skład drużyny Michałowice I: Rzepniewski Szymon, Brodowicz Piotr, Brodowicz Marek, Świeciński  Maciej, Burs Stanisław, Mantey Bartosz, Sybilski Maksymilian, Ruciński Mateusz, Lachowicz Michał,  Bedełek Wojciech.  Trenerem jest Łukasz Zieliński.  

 
 

Turniej zakończyła uroczysta dekoracja, w której udział wzięła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka oraz przewodnicząca rady gminy, Beata Rycerska. Pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane medalami i pucharami, a także otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagród i wyróżnień nie zabrakło również dla króla strzelców – Jana Ginał z Podkowy Leśnej [19 bramek], najlepszego zawodnika turnieju – Krzysztofa Króla z Podkowy Leśnej i najlepszego bramkarza turnieju – Szymona Rzepniewskiego z drużyny Michałowice I.

Dziękujemy naszym szczypiornistom za wspaniałą postawę i sportową walkę, a korzystając z okazji życzymy dalszych sukcesów na kolejnych arenach sportowych zmagań.

 

 

Podobne tematy: Mazovia Cup, piłka ręczna

Zobacz także