Koncert Kolęd i Pastorałek - Reguły, Komorów
63(niedziela, 29 stycznia, godz. 16.00 i 19.00)
Występują:
- Katarzyna Zając-Caban :
Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w 2006 roku. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, między innymi: Teresę Wojtaszek-Kubiak, Helenę Łazarską, Piotra Kusiewicza.Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Xerksesa w operze G. Haendla – Xerkses. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi biorąc udział w sesjach naukowo – artystycznych, koncertach z wybitnymi kameralistami oraz w recitalach dyplomowych i egzaminach studentów. W roku 2008 podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie debiutowała partią Krysi w Ptaszniku z Tyrolu C. Zellera, oraz z niemieckim Teatrem w Bremen w którym regularnie bierze udział w koncertach operowych i operetkowych. Współpraca z impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy) zaowocowała partią Curry w operze G. Verdiego – Moc przeznaczenia w 2010 roku. Od 2009 roku jest pedagogiem w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO. W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach.
- Zespół kameralny No-Net:
To połączenie aksamitnego brzmienia instrumentów smyczkowych - skrzypiec, altówek i wiolonczel - oraz pięknej barwy instrumentów z grupy aerofonów dwustroikowych - oboju i fagotu. Taki skład to rodzaj orkiestry kameralnej opartej na kwartecie smyczkowym, w której obój często przejmuje wiodącą rolę skrzypiec, a fagot - rolę wiolonczeli, wykonując osobne partie solistyczne. Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą wybitni muzycy, którzy wywodzą się z instytucji, będącej kulturalną dumą województwa łódzkiego - Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania. Muzycy mają bardzo szeroki repertuar, sięgają po dzieła wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej m.in.: Vivaldiego, Bacha, Mozarta, Chopina czy Czajkowskiego. Wykonują również nowoczesne aranżacje muzyki popularnej, filmowej, świątecznej, a także kolęd i pastorałek.
Miejsce:
- Reguły, Al. Powstańców Warszawy 1; sala multimedialna - godz. 16.00;
- Komorów, Al. 3 Maja 9, Parafia Rzymskokatolicka PW. Narodzenia Najświętszej Marii Panny - godz. 19.00;
Wydarzenie może być dokumentowane w postaci fotorelacji/filmu i może być opublikowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i wydawnictwach Gminy Michałowice oraz jednostek pomocniczych oraz może być przekazywane mediom. Biorąc udział w przedsięwzięciu uczestnik/opiekun prawny uczestnika, wyraża zgodę na przetwarzanie jego/uczestnika wizerunku dla potrzeb związanych z promocją wydarzenia.
Zobacz także


(sobota, 17 grudnia, godz. 19.00)

(sobota, 17 grudnia, godz. 17.00).

(18 grudnia, godz. 19.30).

(11 grudnia, godz. 18.00).

(18 grudnia, godz. 15.00).

(18 grudnia, niedziela, godz. 17.30).

(10 grudnia, godz. 13.00).

(13 grudnia, godz. 18:00).

(10 grudnia, sobota, godz. 15.00).