28.04.2020 08:10

Komunikat Pani Wójt dotyczący wyborów

538
Szanowni Państwo,
w związku z licznymi wiadomościami e-mail, telefonami i wnioskami z jakim spotykam się w ostatnich dniach o nie wyrażaniu przez Państwa zgody na udostępnienie Poczcie Polskiej danych osobowych poprzez przekazanie ich w spisie wyborców, informuję, że w tej kwestii, pozostaję w stałym kontakcie z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych i kancelarią prawną, śledzimy na bieżąco stanowiska Państwowej Komisji Wyborczej.

Gmina Michałowice nie  udostępniła  danych ze spisu wyborców w związku z wnioskiem Poczty Polskiej dotyczącym przekazania spisu wyborców otrzymanym wiadomością e-mail bez podpisu elektronicznego.  Odpowiedź jaką przekazano Poczcie Polskiej na złożony wniosek  przedstawiam Państwu  w załączeniu.

24 kwietnia wpłynął do Gminy Michałowice kolejny wniosek Poczty Polskiej. Wraz z kancelarią prawną badamy podstawy prawne złożonego wniosku. Mogę zapewnić, że jeśli dane zostaną udostępnione operatorowi pocztowemu, to odbędzie się to zgodnie z właściwą podstawą prawną i wtedy poinformujemy Państwa o takim udostępnieniu. 

 

Małgorzata Pachecka

Wójt gminy Michałowice

Załączniki

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także