17.07.2020 10:30

Wygraliśmy 50 tys. zł za najwyższą średnią frekwencję

221
Mamy to! Wygraliśmy 50 tys. zł za najwyższą średnią frekwencję w akcji profrekwencyjnej „Głosujesz? Zyskujesz!” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa”.

Gmina Michałowice jest zwycięzcą akcji profrekwencyjnej „Głosujesz? Zyskujesz!” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” (SMW). Średnia frekwencja w wyborach prezydenckich w naszej gminie wyniosła aż 82,45 proc. (I tura - 81,24 proc., II tura - 83,66 proc.). Podczas otwarcia skweru im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Michał Olszewskiego, prezes Stowarzyszenia Metropolia Warszawa, wręczyli nagrodę - promesę na 50 tys. zł, na ręce wójt Małgorzaty Pacheckiej.

Kolejne miejsca zajęły: gm. Podkowa Leśna - średnia frekwencja 81,73 proc. (I tura - 80,93 proc., II tura - 82,53 proc.) i gm. Lesznowola – średnia frekwencja 80,85% proc. (I tura - 79,53 proc., II tura - 82,17 proc.).

Nagroda dla naszej gminy jako dla zwycięzcy akcji pochodzi ze składek członkowskich Stowarzyszenia, które chciało w ten sposób zmobilizować wyborców ze zrzeszonych w SMW gmin do udziału w wyborach prezydenckich.

Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice zdradziła w liście z podziękowaniami do Michała Olszewskiego, prezesa Stowarzyszenia Metropolia, na co przeznaczona zostanie nagroda:

Jest nam niezmiernie miło, że w zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” akcji pt. „Głosujesz? Zyskujesz!” Gmina Michałowice zdobyła najlepszy wynik. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nasi Mieszkańcy wielokrotnie udowadniali, że demokracja jest dla nich ważna, że potrafią się zmobilizować, szczególnie jeśli mają wspólny cel.

Przyznaną przez Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” nagrodę chcemy przeznaczyć na nasadzenia wierzb – drzew tak typowych dla mazowieckiego krajobrazu. Nasadzenia będą towarzyszyć Raszynce oraz powstającej wzdłuż niej 2,5 – kilometrowej ścieżce rowerowej. Budowę ścieżki realizujemy w ramach i przy dofinansowaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej. Ścieżka ma długość ok. 2,5 km i prowadzić będzie przez jeden z najpiękniejszych krajobrazowo terenów w naszej gminie. Nowe drzewa będą świetnym dopełnieniem krajobrazu, a jednocześnie trwałym symbolem demokracji.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy, określanym jako NUTS2 „warszawski stołeczny”. Są to (w kolejności alfabetycznej): Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Żabia Wola.

Opublikowany przez: Agnieszka Rzewuska
Podobne tematy: wybory 2020, frekwencja, nagrody

Zobacz także