29.06.2020 09:50

Rekordowa frekwencja w naszej gminie! Dziękujemy!

2044
Aż 81,24% mieszkańców gminy Michałowice zagłosowało w I turze wyborów prezydenckich. Jest to rekordowa frekwencja w powiecie pruszkowskim oraz na Mazowszu. Największe poparcie naszych mieszkańców uzyskał Rafał Trzaskowski (46%), na drugim miejscu znalazł się obecny prezydent Andrzej Duda (29,63%), natomiast trzeci wynik odnotował Szymon Hołownia (13,77%).

Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za tak wysoką frekwencję podczas wyborów prezydenckich. Jestem dumna, że potrafimy się tak zmobilizować i liczę na to, że podczas II tury wyborów stawicie się Państwo równie licznie na głosowaniu – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Najliczniej do urn udali się mieszkańcy Komorowa, do obwodowej komisji wyborczej nr 7 (85,10%) oraz Nowej Wsi, do obwodowej komisji wyborczej nr 11 (83,33%). Tylko w 4 komisjach frekwencja wyniosła poniżej 80 %.

W całej gminie było 13 894 osób uprawnionych do głosowania, z czego w wyborach uczestniczyło 11 288 mieszkańców, co stanowi 81,24% . Jest to najwyższa frekwencja wśród 6 gmin powiatu pruszkowskiego, gdzie jej poziom wyniósł 75,15%, oraz  wśród 314 gmin województwa mazowieckiego (67,57%). 

 

Frekwencja i wyniki głosowania w naszej gminie:

 

s

 

s

 

Rozkład głosów w obwodach głosowania 

 

k

 

 

WYNIKI GŁOSOWANIA W GMINIE MICHAŁOWICE

wyniki.pdf
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: wybory 2020

Zobacz także