15.04.2019 14:15

Michałowicki Kiermasz Wielkanocny

129
Zgodnie z tradycją, w Michałowicach odbył się kiermasz wielkanocny. Można było na nim kupić świąteczne ozdoby, które przyozdobią dom w najbliższe święta.

Kraszanki, pisanki, wielkanocne zajączki, świąteczne koszyczki i stroiki to dekoracje, które najczęściej gościły na kiermaszowych stoiskach. Jednym słowem do wyboru, do koloru. Ale na michałowickim kiermaszu były także przedmioty, które doskonale nadawały się na świąteczny prezent przyniesiony przez wielkanocnego zajączka.

Szeroka oferta świątecznych produktów w jednym miejscu była doskonałą okazją do rodzinnych zakupów, w trakcie których nie brakowało również innych atrakcji m.in. warsztatów wielkanocnych, w których uczestniczyli zarówno rodzice, jak i dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowywali zajączki przytulanki i dekorowali wielkanocne babeczki. Była też okazja do świątecznego makijażu w kąciku malowania buziek.  

To wszystko odbyło się w niedzielę, 7 kwietnia, w szkole podstawowej w Michałowicach, a organizatorami kiermaszu był Zarząd Osiedla Michałowice. 

Równie dużym zainteresowaniem jak stoiska handlowe, cieszyła się mini kawiarenka prowadzona przez seniorki z Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. To bardzo cenna współpraca, którą sobie bardzo cenimy – mówiła w trakcie rozmowy przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Agnieszka Lenard. Dziś podczas kiermaszu odwiedzający mają okazję skosztować wypieków, które własnoręcznie przygotowały panie z naszego koła seniorów. Jeśli chodzi o pyszności, to bez wątpienia nie brakowało ich także na stoisku z kuchnią turecką, gdzie można było skosztować orientalnych smakołyków.

Niewątpliwie podsumowując kiermasz w Michałowicach można powiedzieć, że każdy, kto go odwiedził, znalazł tu coś dla siebie, coś co w czasie Świąt Wielkiej Nocy podkreśli ich atmosferę.

Warsztaty, które odbyły się podczas kiermaszu zostały sfinansowane z funduszu osiedla Michałowice.     

 

 

Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zobacz także