28.02.2019 08:45

Rower Gminny gotowy na sezon 2019

314
Od 1 marca Rower Gminny wraca na nasze drogi. Będzie można go wypożyczyć w 7 stacjach, tych samych co w ubiegłym roku. Na razie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 55 rowerów miejskich. Natomiast w połowie kwietnia system powiększy się o dodatkowych 20 rowerów specjalnych, w tym rowery z fotelikami do przewożenia dzieci, rowery familijne typu cargo, tandemy i rowery dziecięce. Wówczas zmieni się także obecne oznakowanie rowerów.

Przypominamy, że obowiązują dwa cenniki:

  • cennik podstawowy zakładający brak opłat za pierwsze 20 minut
  • cennik z Kartą Mieszkańca Gminy Michałowice przewidujący bezpłatne wypożyczenie Roweru Gminnego do 12 godzin.

Zobacz opłaty systemu Rower Gminny

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Można skorzystać z konta Nextbike założonego w Michałowicach lub w innym mieście w poprzednich sezonach, lub założyć nowe, np. korzystając ze strony internetowej rower.michalowice.pl. Aby można było wypożyczyć rower, na koncie użytkownika musi być co najmniej 10 złotych.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste. Wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej. Potem rower wystarczy wypiąć z zamka i można rozpoczynać przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając go z powrotem w elektrozamek na dowolnej stacji Roweru Gminnego Michałowice.

Tymczasem rowerami będziemy mogli poruszać się tylko na terenie naszej gminy. Co prawda podpisany jest List intencyjny w sprawie porozumienia o kompatybilności systemów warszawskiego, pruszkowskiego i naszego, jednak do jego zawarcia może dojść dopiero po wybraniu operatorów przez wszystkie podmioty (Pruszków jest w trakcie procedury przetargowej).

Rower Gminny Michałowice będzie dostępny do końca listopada

Strona dedykowana systemowi samoobsługowych wypożyczalni Rower Gminny 

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: rower gminny

Zobacz także