Ruszył Rower Gminny – sezon 2017

09.03.2017 10:00     711
Ruszył system Rower Gminny (foto Urząd Gminy Michałowice)
System samoobsługowych wypożyczalni będzie działał do końca listopada br. (foto Urząd Gminy Michałowice) Umowa została podpisana przez prezesa Nextbike Polska S.A, Tomasza Wojtkiewicza oraz wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabkę. foto Urząd Gminy Michałowice foto Urząd Gminy Michałowice
Podobne tematy: rower gminny

Od 9 marca br. można korzystać z 6 samoobsługowych wypożyczalni rowerów na terenie naszej gminy. Ruszył system Rower Gminny. Mieszkańcy i osoby odwiedzające gminę mogą z niego korzystać do końca listopada br.


W tym roku do stacji zlokalizowanych w Opaczy–Kolonii, Komorowie i Regułach, które działały już w 2016 r, dołączyły 3 nowe. Są one usytuowane w Michałowicach i Nowej Wsi, przy przystankach kolejki WKD oraz w sołectwie Komorów, przy zalewie.

 

System Rower Gminny umożliwia samoobsługowe wypożyczanie rowerów oraz ich zwrot wyłącznie na terenie gminy Michałowice, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w okresie funkcjonowania systemu, a więc do końca listopada br.

 

Rowery  można wypożyczać bezpłatnie  do 12 godzin (w przypadku niezwrócenia roweru w tym czasie – pobierana jest przez operatora opłata w wysokości 10 zł za godzinę; Brak zwrotu roweru po 24 godzinach pociąga za sobą karę w wysokości 200 zł plus  + koszty wypożyczenia).

 

Aby móc wypożyczyć rower – należy się zarejestrować i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu Rower Gminny, o ile wcześniej nie została wykorzystana na opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń.

 

Regulamin i rejestracja 

 

Do dyspozycji wypożyczających jest 55 rowerów. Każda ze stacji zlokalizowanych w Michałowicach, Regułach, Nowej Wsi, Opaczy-Kolonii i osiedlu Komorów jest wyposażona w 10 rowerów, natomiast przy komorowskim zalewie – w 5.  

 

Usługę obejmującą uruchomienie (w tym montaż stacji, stojaków, wyposażenia-rowerów) i zarządzanie systemem  świadczy firma Nextbike Polska S.A, która jest operatorem sieci bezobsługowych wypożyczalni w całym kraju. Wszystkie te systemy są kompatybilne, więc każdy mieszkaniec gminy Michałowice, który założy i aktywuje konto, będzie mógł korzystać z rowerów miejskich w całej Polsce bez dodatkowej rejestracji. Podobnie mieszkańcy innych miast i zarejestrowani, w którymś z systemów Nextbike, odwiedzając gminę Michałowice będą mogli korzystać z systemu „Roweru Gminnego” na podstawie swoich dotychczasowych kont.

 

Umowa na świadczenie usług  została podpisana w Urzędzie Gminy Michałowice, 8 marca br., przez prezesa Nextbike Polska S.A, Tomasza Wojtkiewicza oraz wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabkę. 

 

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Rower Gminny - ruszył sezon 2018

Rower Gminny - ruszył sezon 2018 30.03.2018 14:40

Od soboty, 31 marca, na terenie naszej gminy można już korzystać z samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Rower Gminny Michałowice to 6 stacji wypożyczeń i 55 rowerów, w tym tandemy i rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. Już wkrótce system zostanie powiększony o jedną dodatkową stację i 10 rowerów.

czytaj więcej
Kolejne stacje rowerowe

Kolejne stacje rowerowe 22.09.2016 13:25

Od 23 września br. można korzystać z kolejnych dwóch bezpłatnych wypożyczalni rowerów, których operatorem jest firma Nextbike Polska. Samoobsługowe stacje są zlokalizowane w Komorowie oraz Opaczy-Kolonii, przy stacjach kolejki WKD.

czytaj więcej
Ruszył Rower Gminny

Ruszył Rower Gminny 29.07.2016 13:35

Od końca lipca mieszkańcy i osoby odwiedzające gminę Michałowice mogą docenić walory komunikacji rowerowej – został uruchomiony pilotażowy system samoobsługowej wypożyczalni „Rower Gminny”.

czytaj więcej