30.03.2018 14:40

Rower Gminny - ruszył sezon 2018

256
Od soboty, 31 marca, na terenie naszej gminy można już korzystać z samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Rower Gminny Michałowice to 6 stacji wypożyczeń i 55 rowerów, w tym tandemy i rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. Już wkrótce system zostanie powiększony o jedną dodatkową stację i 10 rowerów.

„System Rower Gminny uruchamiamy już po raz trzeci”  - powiedział wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. „Z roku na rok mamy coraz więcej wypożyczeń, dlatego też system jest systematycznie rozbudowywany. Do końca kwietnia zostanie uruchomiona kolejna siódma stacja przy strefie rekreacji w Michałowicach. Natomiast do końca maja na wszystkich stacjach i w rowerach pojawią się elektrozamki, które znacznie usprawnią wypożyczanie i zwrot roweru”.

 

Zasady korzystania z Roweru Gminnego w naszej gminie nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde wypożyczenie nieprzekraczające 12 godzin. Każda kolejna godzina wypożyczenia kosztuje 10 złotych. Rower można wypożyczyć za pomocą samoobsługowego terminala zamontowanego przy każdej z sześciu stacji lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Użytkownik otrzymuje kod do zamka szyfrowego, za pomocą którego może odpiąć rower i po przejażdżce go zabezpieczyć. Procedura ta się zmieni – po wyposażeniu stacji i rowerów w elektrozamki.

 

„Rower Gminny Michałowice, podobnie jak jego odpowiedniki w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie, jest elementem sieci komunikacji publicznej w aglomeracji warszawskiej. Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta, co jest bardzo wygodna dla osób, które często przemieszczają się między miejscowościami, np. Michałowicami i Warszawą” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Roweru Gminnego Michałowice.

 

Na razie system w gminie nie będzie umożliwiał dojazdu rowerem do warszawskich stacji Veturilo, ale niedługo powinno się to zmienić. „Gmina Michałowice podpisała wstępną deklarację o współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie oraz Miastem Pruszków. Docelowo ma nastąpić integracja warszawskiego, pruszkowskiego i naszego systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów” –  oznajmił  Krzysztof Grabka, wójt gminy. Wówczas użytkownicy wszystkich systemów będą mogli wypożyczyć i oddać rower na dowolnej stacji na terenie tych miast i gminy Michałowice.

 

Aby skorzystać z Roweru Gminnego Michałowice wystarczy mieć zarejestrowane konto w dowolnym systemie Nextbike lub należy założyć nowe,  wchodząc na stronę internetową rower.michalowice.pl i po kliknięciu przycisku „rejestracja” - wprowadzając swoje dane. Co ważne, konto jest aktywne, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy ściągane są opłaty za dłuższe wypożyczenia.

 

Stacje Roweru Gminnego Michałowice: Reguły - Urząd Gminy Michałowice, WKD Komorów, WKD Michałowice, WKD Nowa Wieś, WKD Opacz-Kolonia, Zalew Komorowski.

 

komunikat prasowy  Nextbike Polska

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: rower gminny

Zobacz także