W sobotę, 23 kwietnia, Zarząd Osiedla Michałowice i Sołtys Sołectwa Michałowice zorganizowali akcję sprzątania miejscowości. Uczestniczyło w niej ponad dwudziestu mieszkańców. Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko.


Uczestnicy akcji spotkali się na parkingu nieopodal szkoły, przy strefie rekreacji, gdzie organizatorzy rozdawali rękawiczki i worki na śmieci, które zapewniła gmina Michałowice. Ustalono, że prace porządkowe będą odbywały się w grupach. Młodzież została wydelegowana do sprzątania lasu. Część osób sprzątała centrum miejscowości.

 

Bardzo skuteczna była ekipa usuwająca dzikie reklamy zamieszczane na ogrodzeniach i słupach energetycznych. Panowie uzyskali pozwolenie od  PGE na usuwanie nielegalnych ogłoszeń. Byli świetnie przygotowani, mieli drabinę i sprzęt do przecinania metalu. Prace porządkowe szły bardzo sprawnie. W ten sposób z dzikich reklam zostało oczyszczone centrum miejscowości, ulica Raszyńska i teren wokół stacji kolejki WKD. Dodatkowo całe rodziny zbierały zanieczyszczenia wokół kolejki. Tam bowiem teren jest najbardziej zanieczyszczony. Największym jednak zaskoczeniem dla uczestników akcji sprzątania w Michałowicach był lasek, który wydawało się, że był czysty. Jednak, ku zdziwieniu wszystkich, młodzież wynosiła kolejne worki śmieci – najwięcej było butelek.

 

Koordynatorem michałowickiej akcji sprzątania był Jarosław Hirny–Budka z Zarządu Osiedla Michałowice. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Michałowic i Michałowic-Wsi, a wśród nich przewodnicząca, Beata Rycerska, członkowie zarządu (niektórzy wraz z rodzinami)  oraz  radna i sołtys sołectwa Michałowice, Adriana Król -Popiel. Dużą grupę stanowili uczniowie z michałowickiej szkoły: Miron Latusek, Jakub Parol, Patryk Wyszyński, Filip Pawlikowski, Anna Gadomska, Emil Tyka i Mikołaj Wójcik, którymi opiekował się i  w sprzątaniu pomagał Jacek Bedełek, mieszkaniec Michałowic, 

 

Na zakończenie organizatorzy zaprosili do wspólnej, pamiątkowej fotografii, a potem na ognisko, gdzie można było posilić się smakowitą kiełbaską! 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej