Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie

01.10.2017 18:45     236
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak
Ostatnie przygotowania przed przyjściem pierwszych gości. fot. Mariusz Marcysiak Wśród nich wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz małżonką. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Biesiada była również okazją do wyróżnienia seniorów z Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Biesiada to czas na wspólne rozmowy, fot. Mariusz Marcysiak muzykę i fot. Mariusz Marcysiak tańce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Suchy Las

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.


Nowy budynek bardzo szybko stał się dumą sołectwa, które dotychczas, gdy chciało zorganizować różnego rodzaju spotkania lub wydarzenia, to musiało korzystać z przychylności ościennych sołectw. W tym roku to się zmieniło i biesiada sąsiedzka odbyła się w nowej świetlicy.

 

Goście przybywali z uśmiechem na ustach i każdy przyniósł ze sobą coś pysznego. Biesiada w Suchym Lesie stała się już spotkaniem, które nie tylko integruje mieszkańców sołectwa, ale też niejako wieńczy pracę związaną z uprawą roli. Tegoroczne spotkanie było też dla sołtysa, Edwarda Chruściaka okazją do wręczenia drobnych upominków najstarszym mieszkańcom sołectwa. W Suchym Lesie nie działa żadne Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, dlatego też inicjatywa sołtysa była miłą niespodzianką dla seniorów.

 

W biesiadzie udział wziął również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką, który także dołączając się do gratulacji i podziękowań zaprosił seniorów do większej aktywności w działających na terenie gminy kołach seniorów.

 

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Krystyna Olesińska, Daniela Wiśniewska, Krystyna Zabłotniak, Jadwiga Olszak, Jan i Apolonia Ciemińscy, Władysław i Janina Parzyńscy, Wacław i Jadwiga Ciemińscy, Henryk i Mieczysława Bargiel, Halina Marciniak, Marianna Kiszel.

Wspólne rozmowy przy biesiadnym stole oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu Smile wprawiły mieszkańców w bardzo dobry nastrój, sprawiający przy tym wiele radości.

 

Biesiadowanie sąsiedzkie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Suchy Las.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej