Co to jest Kubb Viking?

30.10.2017 07:20     154
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak
Krótka prezentacja zasad gry fot. Mariusz Marcysiak i można zaczynać. fot. Mariusz Marcysiak Szachy Wikingów to gra, w której może grać od 2 fot. Mariusz Marcysiak do 12 osób. fot. Mariusz Marcysiak Gra, która wymaga celnego oa. fot Mariusz Marcysiak Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?


Nic bardziej mylnego. Przykładem niech będą rozgrywki, które w minioną sobotę, 28 października odbyły się na boisku szkolnym, szkoły podstawowej w Michałowicach. Trzy godziny wspólnej zabawy dzieci i rodziców. 

 

Choć gra powstała w latach 90 ubiegłego wieku, to swoimi zasadami nawiązuje do pochodzenia Wikińskiego. Dlaczego w takim razie nazywana jest szachami, podobnie jak szachy tradycyjne? Ponieważ również posiada pole rozgrywki, choć nie jest to szachownica, a pole o wymiarach 5 x 8 metrów. Tu również występuje król, a zamiast hetmana, wieży, gońca, skoczka i pionków mamy po prostu obrońców i kijki do rzucania. Szachy Wikingów podobnie jak szachy tradycyjne również są grą strategiczną, a oprócz umiejętności przewidywania wymagają od gracza celnego oka. Jest ono potrzebne przy strącaniu obrońców przeciwnika.

 

Krótkie przedstawienie zasad gry przez instruktora i rozgrywki można zaczynać.

 

W jednej grze udział może wziąć od 2 do 12 osób, więc Szachy Wikingów to doskonała propozycja wspólnej zabawy zarówno dla mamy, taty i ich dzieci, jak również do zabawy przy okazji rożnego rodzaju większych spotkań rodzinnych, czy też sąsiedzkich.

 

Sobotnie rozgrywki w Michałowicach były emocjonujące, co przy szachach może się wydawać trochę dziwne, ale tak było. Na zakończenie każdy uczestnik gry otrzymał pamiątkowy dyplom, który osobiście wręczała Beata Rycerska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice.

 

Szachy Wikingów zostały sfinansowane z funduszu Osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej