Gra terenowa – Michałowice-Osiedle

09.10.2017 21:20     188
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak
Na początek szkolenie, fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak jak posługiwać się kompasem, fot. Mariusz Marcysiak jak prawidłowo odczytać azymut fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i odnaleźć właściwy punkt kontrolny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.


Prawie każdy z nas trzymał kiedyś w ręku mapę i kompas, ale nie każdy wie, w jaki sposób ich używać. Oczywiście dziś mamy do dyspozycji nowoczesny sprzęt GPS i mapy w telefonie, ale jak sobie poradzić w terenie, gdy zabranie zasilania do naszych urządzeń? Tu z pomocą idą nam niezawodna mapa i kompas oraz znajomość pewnych zachowań przyrody.

 

Przygotowania do gry rozpoczęło profesjonalne szkolenie w świetlicy przy ul. Raszyńskiej 34, gdzie każdy uczestnik zabawy zapoznał się obowiązującymi zasadami, ale przede wszystkim nauczył się posługiwać kompasem i mapą. Świetnym sposobem na błyskawiczne opanowanie tych umiejętności było postępowanie według pewnych powiedzeń np. „kompas do ręki, eNka do eNki” tzn., że prawidłowe ustawienie kompasu uzyskamy wówczas, gdy będzie on w pozycji poziomej, a igła magnetyczna wskazująca biegun północ będzie skierowana w stronę oznaczonej na tarczy północny, czyli N do N. Kolejną podpowiedzią jak prawidłowo korzystać z mapy i kompasu było powiedzenie „mapa z kompasem zawsze przed nosem”. Tylko wtedy, gdy nasza mapa i kompas będą przed nami będziemy mogli prawidłowo odczytać nasz azymut.

 

Po szkoleniu nareszcie przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności w terenie. Uczestnicy podzieleni na drużyny wyruszyli w poszukiwaniu punktów kontrolnych, na których podbijali swoje karty. Wspólna zabawa rodziców z dziećmi w grę terenową okazała dobrym pomysłem na spędzenie sobotniego południa, a dzięki niej wszyscy nauczyli się wielu przydatnych umiejętności.

 

Dodajmy, iż tego dnia dopisała pogoda, która ostatnio bywa dość kapryśna, a do celu gry dotarli wszyscy uczestnicy.

 

Gra terenowa została sfinansowana z funduszu Osiedla Michałowice.    

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Babci i Dziadka - Michałowice

Dzień Babci i Dziadka - Michałowice Data wydarzenia: 03.02.2018

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, koło nr 2 w Michałowicach zaprasza na obchody Dnia Babci i Dziadka (3 lutego, godz. 16:00)

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 12.12.2016 19:45

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.

czytaj więcej
Spektakl Shirley Valentine. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl „Shirley Valentine” 11.12.2016 23:20

Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.

czytaj więcej