Gra terenowa – Michałowice-Osiedle

09.10.2017 21:20     190
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak
Na początek szkolenie, fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak jak posługiwać się kompasem, fot. Mariusz Marcysiak jak prawidłowo odczytać azymut fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i odnaleźć właściwy punkt kontrolny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.


Prawie każdy z nas trzymał kiedyś w ręku mapę i kompas, ale nie każdy wie, w jaki sposób ich używać. Oczywiście dziś mamy do dyspozycji nowoczesny sprzęt GPS i mapy w telefonie, ale jak sobie poradzić w terenie, gdy zabranie zasilania do naszych urządzeń? Tu z pomocą idą nam niezawodna mapa i kompas oraz znajomość pewnych zachowań przyrody.

 

Przygotowania do gry rozpoczęło profesjonalne szkolenie w świetlicy przy ul. Raszyńskiej 34, gdzie każdy uczestnik zabawy zapoznał się obowiązującymi zasadami, ale przede wszystkim nauczył się posługiwać kompasem i mapą. Świetnym sposobem na błyskawiczne opanowanie tych umiejętności było postępowanie według pewnych powiedzeń np. „kompas do ręki, eNka do eNki” tzn., że prawidłowe ustawienie kompasu uzyskamy wówczas, gdy będzie on w pozycji poziomej, a igła magnetyczna wskazująca biegun północ będzie skierowana w stronę oznaczonej na tarczy północny, czyli N do N. Kolejną podpowiedzią jak prawidłowo korzystać z mapy i kompasu było powiedzenie „mapa z kompasem zawsze przed nosem”. Tylko wtedy, gdy nasza mapa i kompas będą przed nami będziemy mogli prawidłowo odczytać nasz azymut.

 

Po szkoleniu nareszcie przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności w terenie. Uczestnicy podzieleni na drużyny wyruszyli w poszukiwaniu punktów kontrolnych, na których podbijali swoje karty. Wspólna zabawa rodziców z dziećmi w grę terenową okazała dobrym pomysłem na spędzenie sobotniego południa, a dzięki niej wszyscy nauczyli się wielu przydatnych umiejętności.

 

Dodajmy, iż tego dnia dopisała pogoda, która ostatnio bywa dość kapryśna, a do celu gry dotarli wszyscy uczestnicy.

 

Gra terenowa została sfinansowana z funduszu Osiedla Michałowice.    

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej