18.12.2018 11:00

Kiermasz bożonarodzeniowy w Michałowicach

141
Jak co roku, tuż przed świętami, Zarząd Osiedla Michałowice zaprosił mieszkańców całej gminy na świąteczny kiermasz, który okazał się doskonałą okazją do świątecznych zakupów i nie tylko zakupów.

Dokładnie w sobotę, 15 grudnia sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Michałowicach zamieniła się na kilka dobrych godzin w olbrzymią halę wystawienniczo-artystyczno-handlową. A inicjatorką tego świątecznego wydarzenia była przewodnicząca zarządu osiedla i zarazem przewodnicząca rady gminy, Beata Rycerska. Oczywiście organizacja i poprowadzenie tak dużego wydarzenia wymagało dużego zaangażowania samych nauczycieli szkoły podstawowej w Michałowicach w tym Magdalena Rozy – Aderek, która w całości odpowiadała za imprezę oraz Elżbiety Sybilskiej i Małgorzaty Sieradzkiej - prowadzących część koncertową, a także liczne licytacje. 

Już od godziny 11-tej mieszkańcy gminy mogli podziwiać artystyczne rękodzieła, których również mieszkańcy naszej gminy byli autorami. Od samego wejścia, a dokładniej jeszcze przed ozdoby świąteczne, które zawiesiły dzieci ze świetlicy z nauczycielką Małgorzatą Cendrowską witały gości odwiedzających kiermasz. Na ponad 25 stoiskach każdy zwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie lub swoich najbliższych, ponieważ kiermasz w Michałowicach był także świetną okazja do wyszukania i zakupu ciekawego i co najważniejsze niepowtarzalnego prezentu.

Co można było znaleźć na bożonarodzeniowym kiermaszu? Oczywiście skoro przed nami Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Zresztą te również można było przygotować na warsztatach, które odbywały się podczas kiermaszu i które zostały sfinansowane z funduszu osiedla Michałowice.

Prócz ozdób na stoiskach nie zabrakło różnego rodzaju biżuterii, bibelotów, gier planszowych i wielu, wielu innych interesujących artykułów.

Skoro kiermasz odbywał się w szkolnej sali to oczywiście nie mogło zabraknąć twórczości przygotowanej przez samych uczniów. I to tej materialnej jak i duchowej. Materialną można było znaleźć na stoisku ozdób świątecznych, które samodzielnie wykonali uczniowie Szkoły Podstawowe w Michałowicach i które to stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. A duchową twórczość najmłodsi uczniowie klas 0-3 prezentowali podczas koncertu świątecznych piosenek. Oczywiście koncert został przygotowany pod okiem nauczycieli opiekujących się występującymi uczniami.

Dla spragnionych i głodnych w trakcie kiermaszu czekała kawiarenka z kawą, herbatą i pysznymi słodkościami. Wszystko przygotowane przez rodziców, więc był smaczne. Słodkości, ale i nie tylko słodkości uczestników kiermaszu ściągało także stoisko z kuchnią orientalną.

Bez wątpienia zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nasze serca otwierają się nieco szerzej i chętniej wspieramy akcje charytatywne. Również podczas kiermaszu w Michałowicach odbyła się akcja zorganizowana przez Szkołę Podstawową i Zarząd Osiedla Michałowice. W trakcie kiermaszu prowadzona była sprzedaż kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkół w Komorowie i Michałowicach. Nie zabrakło również licytacji przedmiotów podarowanych przez wystawców. W tym roku udało się zebrać 4 178 zł, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom autystycznym z naszej gminie.

Na zakończenie duże podziękowania dla wolontariuszy ze szkolnego wolontariatu, którzy bez wahania pomagali przy rozstawieniu jak i składaniu stoisk, na których prezentowanych było tyle wspaniałych rzeczy.

Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zobacz także