Kiermasz rękodzieła w Michałowicach

14.03.2016 17:15     356
Nie zabrakło wspólnego wybierania biżuterii.
Co wybrać? Ozdoby wielkanocne stanowiły większość z pośród oferowanych wyrobów. W ceramice każdy wyrób jest jedyny w swoim rodzaju, więc i decyzja o wyborze była dość trudna. Rzeźbione pisanki, wykonane z wydmuszek gęsich jaj. Przytulanki cieszyły się zainteresowaniem tak samo dzieci, jak i rodziców.
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

13 marca, piękna, słoneczna niedziela była wymarzonym dniem na spacer i na to, żeby odwiedzić zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasz rękodzieła artystycznego, ceramiki użytkowej oraz biżuterii.


Tym razem okazją do kiermaszu, jaki odbył się tego dnia w budynku przy ulicy Raszyńskiej 34, były zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Odwiedzający kiermasz mieli nie lada gratkę do podziwiania, ale przede wszystkim do tego żeby zakupić pięknie wykonaną biżuterię, ceramikę czy też świąteczne ozdoby. Wszystkie prezentowane wyroby to artystyczne rękodzieła, które zostały wykonane przez mieszkanki naszej gminy.

 

Pośród oferowanych wyrobów można było znaleźć m.in. ceramiczne kubki, talerzyki, bibeloty oraz finezyjnie wykończone bransolety, kolczyki i wisiory. Naturalnie z racji zbliżających się świąt, największą ofertę stanowiły ozdoby wielkanocne, a wśród nich rzeźbione i malowane pisanki oraz stylowe dekoracje i stroiki.

 

W prezentowanych podczas kiermaszu wyrobach można było dostrzec ogrom pracy, cierpliwości i staranności, jaką włożyły nasze artystki w przygotowanie swoich prac.

 

Bez wątpienia zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasz, był idealną okazją do zakupu atrakcyjnej świątecznej ozdoby, jak również szansą na wyszukanie ciekawego prezentu, który w Niedzielę Wielkanocną może przynieść naszym bliskim zajączek wielkanocny.

 

Pomysł na zorganizowanie kiermaszu rękodzieła zrodził się w Zarządzie Osiedla Michałowice niemal rok temu i odbywa się 2 razy w roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej