Kiermasz rękodzieła w Michałowicach

14.03.2016 17:15     354
Nie zabrakło wspólnego wybierania biżuterii.
Co wybrać? Ozdoby wielkanocne stanowiły większość z pośród oferowanych wyrobów. W ceramice każdy wyrób jest jedyny w swoim rodzaju, więc i decyzja o wyborze była dość trudna. Rzeźbione pisanki, wykonane z wydmuszek gęsich jaj. Przytulanki cieszyły się zainteresowaniem tak samo dzieci, jak i rodziców.
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

13 marca, piękna, słoneczna niedziela była wymarzonym dniem na spacer i na to, żeby odwiedzić zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasz rękodzieła artystycznego, ceramiki użytkowej oraz biżuterii.


Tym razem okazją do kiermaszu, jaki odbył się tego dnia w budynku przy ulicy Raszyńskiej 34, były zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Odwiedzający kiermasz mieli nie lada gratkę do podziwiania, ale przede wszystkim do tego żeby zakupić pięknie wykonaną biżuterię, ceramikę czy też świąteczne ozdoby. Wszystkie prezentowane wyroby to artystyczne rękodzieła, które zostały wykonane przez mieszkanki naszej gminy.

 

Pośród oferowanych wyrobów można było znaleźć m.in. ceramiczne kubki, talerzyki, bibeloty oraz finezyjnie wykończone bransolety, kolczyki i wisiory. Naturalnie z racji zbliżających się świąt, największą ofertę stanowiły ozdoby wielkanocne, a wśród nich rzeźbione i malowane pisanki oraz stylowe dekoracje i stroiki.

 

W prezentowanych podczas kiermaszu wyrobach można było dostrzec ogrom pracy, cierpliwości i staranności, jaką włożyły nasze artystki w przygotowanie swoich prac.

 

Bez wątpienia zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasz, był idealną okazją do zakupu atrakcyjnej świątecznej ozdoby, jak również szansą na wyszukanie ciekawego prezentu, który w Niedzielę Wielkanocną może przynieść naszym bliskim zajączek wielkanocny.

 

Pomysł na zorganizowanie kiermaszu rękodzieła zrodził się w Zarządzie Osiedla Michałowice niemal rok temu i odbywa się 2 razy w roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 12.12.2016 19:45

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.

czytaj więcej