Kiermasz świąteczny w Michałowicach

02.04.2017 21:25     257
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Wszystkie oferowane przedmioty zostały wykonane własnoręcznie przez wystawców. fot. Mariusz Marcysiak Stoisko uczniów z klas 0 tuż przed otwarciem kiermaszu. Na zakończenie już tak zapełnione nie było. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na co się zdecydować? fot. Mariusz Marcysiak W trakcie kiermaszu odbyły się również warsztaty Decoupage, które zorganizowała świetlica szkolna. fot Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.


Z pewnością tego dnia, piękna i słoneczna pogoda była dodatkowym argumentem, aby się wybrać na spacer i odwiedzić kiermasz w Michałowicach, na którym tradycyjnie już zdecydowaną większość z oferowanych wyrobów stanowiły ozdoby i dekoracje świąteczne. Pośród nich przepięknie malowane i rzeźbione pisanki, stroiki wielkanocne i zabawne zajączki, a największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko uczniów klas 0 uczestniczących w zajęciach świetlicy szkolonej.

 

Na kiermaszu było też i coś dla ciała m.in. słodycze, ciasta, chleby, a także przetwory pod postacią dżemów i konfitur z owoców pochodzących z ekologicznych upraw. Dla poszukujących prezentów, które w święta przyniesie Wielkanocny zajączek były: ręcznie zdobione koszulki, artystycznie wykończone bransolety, kolczyki i wisiory. Nie zabrakło również gier planszowych, przytulanek oraz różnego rodzaju bibelotów, ceramicznych kubków, talerzyków i obrazków

.

W trakcie kiermaszu odbyły się także zorganizowane warsztaty Decoupage w trakcie, których dzieci własnoręcznie wykonały niezwykłe ozdoby wielkanocne.

 

Organizowane od kilku lat przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasze świąteczne już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Są okazją do zakupu prezentów oraz przepięknych ozdób i dekoracji świątecznych, a co najważniejsze i najcenniejsze, wszystko jest wykonane ręcznie i niepowtarzalne.

 

Odbywające się podczas kiermaszu warsztaty dla dzieci zostały sfinansowane z funduszu osiedla. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej