Kiermasz świąteczny w Michałowicach

02.04.2017 21:25     247
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Wszystkie oferowane przedmioty zostały wykonane własnoręcznie przez wystawców. fot. Mariusz Marcysiak Stoisko uczniów z klas 0 tuż przed otwarciem kiermaszu. Na zakończenie już tak zapełnione nie było. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na co się zdecydować? fot. Mariusz Marcysiak W trakcie kiermaszu odbyły się również warsztaty Decoupage, które zorganizowała świetlica szkolna. fot Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.


Z pewnością tego dnia, piękna i słoneczna pogoda była dodatkowym argumentem, aby się wybrać na spacer i odwiedzić kiermasz w Michałowicach, na którym tradycyjnie już zdecydowaną większość z oferowanych wyrobów stanowiły ozdoby i dekoracje świąteczne. Pośród nich przepięknie malowane i rzeźbione pisanki, stroiki wielkanocne i zabawne zajączki, a największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko uczniów klas 0 uczestniczących w zajęciach świetlicy szkolonej.

 

Na kiermaszu było też i coś dla ciała m.in. słodycze, ciasta, chleby, a także przetwory pod postacią dżemów i konfitur z owoców pochodzących z ekologicznych upraw. Dla poszukujących prezentów, które w święta przyniesie Wielkanocny zajączek były: ręcznie zdobione koszulki, artystycznie wykończone bransolety, kolczyki i wisiory. Nie zabrakło również gier planszowych, przytulanek oraz różnego rodzaju bibelotów, ceramicznych kubków, talerzyków i obrazków

.

W trakcie kiermaszu odbyły się także zorganizowane warsztaty Decoupage w trakcie, których dzieci własnoręcznie wykonały niezwykłe ozdoby wielkanocne.

 

Organizowane od kilku lat przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasze świąteczne już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Są okazją do zakupu prezentów oraz przepięknych ozdób i dekoracji świątecznych, a co najważniejsze i najcenniejsze, wszystko jest wykonane ręcznie i niepowtarzalne.

 

Odbywające się podczas kiermaszu warsztaty dla dzieci zostały sfinansowane z funduszu osiedla. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 12.12.2016 19:45

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.

czytaj więcej