02.04.2017 21:25

Kiermasz świąteczny w Michałowicach

260
Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

Z pewnością tego dnia, piękna i słoneczna pogoda była dodatkowym argumentem, aby się wybrać na spacer i odwiedzić kiermasz w Michałowicach, na którym tradycyjnie już zdecydowaną większość z oferowanych wyrobów stanowiły ozdoby i dekoracje świąteczne. Pośród nich przepięknie malowane i rzeźbione pisanki, stroiki wielkanocne i zabawne zajączki, a największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko uczniów klas 0 uczestniczących w zajęciach świetlicy szkolonej.

 

Na kiermaszu było też i coś dla ciała m.in. słodycze, ciasta, chleby, a także przetwory pod postacią dżemów i konfitur z owoców pochodzących z ekologicznych upraw. Dla poszukujących prezentów, które w święta przyniesie Wielkanocny zajączek były: ręcznie zdobione koszulki, artystycznie wykończone bransolety, kolczyki i wisiory. Nie zabrakło również gier planszowych, przytulanek oraz różnego rodzaju bibelotów, ceramicznych kubków, talerzyków i obrazków

.

W trakcie kiermaszu odbyły się także zorganizowane warsztaty Decoupage w trakcie, których dzieci własnoręcznie wykonały niezwykłe ozdoby wielkanocne.

 

Organizowane od kilku lat przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasze świąteczne już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Są okazją do zakupu prezentów oraz przepięknych ozdób i dekoracji świątecznych, a co najważniejsze i najcenniejsze, wszystko jest wykonane ręcznie i niepowtarzalne.

 

Odbywające się podczas kiermaszu warsztaty dla dzieci zostały sfinansowane z funduszu osiedla. 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zobacz także