Kiermasz świąteczny w Michałowicach

12.12.2016 19:45     285
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Można było kupić: stroiki, fot. Mariusz Marcysiak niezwykłe bombki, fot. Mariusz Marcysiak ozdoby choinkowe fot. Mariusz Marcysiak lub też wykonać je samemu fot. Mariusz Marcysiak podczas warsztatów przygotowanych przez świetlicę szkolną. fot. Mariusz Marcysiak Wyjątkowe przytulanki, fot. Mariusz Marcysiak gry planszowe fot. Mariusz Marcysiak i prawdziwe konfitury to ciekawy prezent pod choinkę. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.


11 grudnia w szkole podstawowej w Michałowicach odbył się tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice, który w tym roku został wzbogacony przez warsztaty plastyczne prowadzone przez szkolną świetlicę.

 

Kiermasz świąteczny w Michałowicach to świetna propozycja nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale i również całej gminy. W ofercie wystawców można było znaleźć m.in. słodycze, ciastka, pierniki, a także przetwory pod postacią dżemów i konfitur z owoców pochodzących z ekologicznych upraw. Oczywiście to zaledwie część z oferowanych produktów, ponieważ głównymi bohaterami kiermaszu były ozdoby świąteczne, których było tak dużo, że z pewnością każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Twórcy rękodzieła ludowego i artystycznego oferowali różnego rodzaju ozdoby choinkowe np. przepiękne bombki, aniołki, stroiki, wianki i wiele, wiele innych rzeczy, które między innymi były wykonane przez uczniów szkoły podstawowej w Michałowicach.

 

Jeśli chodzi o rękodzieła to w jednej ze szkolnych sal odbywały się warsztaty, w trakcie, których można było własnoręcznie przygotować wyjątkową bombkę lub też inną ciekawą zawieszkę na choinkę. Inicjatywa pań ze świetlicy szkolnej bardzo się spodobała odwiedzającym kiermasz i bardzo chętnie brali udział w warsztatach.

 

Dla osób zastanawiających się jeszcze na prezentem dla najbliższych wystawcy przygotowali wyroby z ceramiki, szkła, biżuterię, różnorodne bibeloty, gry planszowe i ręcznie robione przytulanki.

 

Bez wątpienia zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice kiermasz był nie tylko idealną okazją do zakupu wyjątkowych świątecznych ozdób, ale również miejscem, gdzie można było je samemu przygotować. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Spektakl Shirley Valentine. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl „Shirley Valentine” 11.12.2016 23:20

Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.

czytaj więcej