„Ławeczka” Aleksandra Gelmana

08.11.2017 17:15     97
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak W rolach głównych wystąpili: Izabela Noszczyk i Dariusz Taraszkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spektakl razem z mieszkańcami Osiedla Michałowice obejrzał wójt gminy Michałowic, Krzysztof Grabka z małżonką. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania dla artystów składają: Beata Rycerska - przewodnicząca zarządu osiedla i Jarosław Hirny-Budka - członek zarządu osiedla. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.


Sztuka współczesnego rosyjskiego dramaturga Aleksandra Gelmana od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i często gości na scenach polskich teatrów. Tym razem nie w teatrze, a na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice można było zobaczyć losy bohaterów tej ciekawej opowieści. W rolach głównych wystąpili: aktorka, Izabela Noszczyk, która za sprawą spektaklów „Związek otwarty” i „Shirley Valentine” znana jest już michałowickiej publiczności oraz Dariusz Taraszkiewicz –  aktor, śpiewak, reżyser. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i PWST w Krakowie.

 

W imieniu Zarządu Osiedla Michałowice na spektakl zaprosiła mieszkańców przewodnicząca, Beata Rycerska, a na widowni był również obecny wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z małżonką.

 

Bohaterowie sztuki są przeciętnymi ludźmi. Ona, Wiera – kontroler jakości w fabryce skarpet. On – Fiodor – kierowca podmiejskich autobusów. Dwójka bohaterów, którzy nie są już pierwszej młodości i obydwoje są z solidnym bagażem życiowych doświadczeń. Ich przypadkowe spotkanie na tytułowej ławeczce staje się poruszającą opowieścią o potrzebie miłości, stabilizacji, a jednocześnie chęci bycia adorowanym i uwodzonym. Ta opowieść to również próba ukazania obaw przed otwarciem się przed drugą osobą i akceptacją. Jednak czas i umiejętne podejście sprawiają wyzbycie się kolejnych masek oraz doprowadzają do pełnej odsłony i prawdy o sobie.

 

Świetna gra aktorska Izabeli Noszczyk i Dariusza Taraszkiewicza zyskała aplauz zgromadzonej publiczność, a niedzielny spektakl został wyreżyserowany przez Roberta Czechowskiego, a za jego produkcję i obsługę techniczna był odpowiedzialny Sebastian Nowicki.

 

Spektakl „Ławeczka” został sfinansowany z funduszu osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Babci i Dziadka - Michałowice

Dzień Babci i Dziadka - Michałowice Data wydarzenia: 03.02.2018

Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, koło nr 2 w Michałowicach zaprasza na obchody Dnia Babci i Dziadka (3 lutego, godz. 16:00)

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 12.12.2016 19:45

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.

czytaj więcej
Spektakl Shirley Valentine. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl „Shirley Valentine” 11.12.2016 23:20

Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.

czytaj więcej