11.12.2016 19:35

Mikołajkowy czas wesołej zabawy w Opaczy Małej

224
Już od pewnego czasu po naszej gminie podróżuje Mikołaj. Tym razem w sobotę, 10 grudnia zawitał do Opaczy Małej, gdzie spotkał się z jej najmłodszymi mieszkańcami.

Spotkanie z Mikołajem, które zorganizowała sołtys, Barbara Budzyniak i rada sołecka odbyło się w Zespole Szkół w Michałowicach, gdzie dzieci bawiąc się oczekiwały na wizytę tego jakże wyjątkowego gościa.

 

Za nim jednak do niej doszło, to trzeba było się trochę przygotować. Pomogły w tym dzieciom śnieżynki i pomocnicy Mikołaja, którzy zadbali o odpowiednią atmosferę i nie tylko. Świąteczne malowanie buziek, wykonanie mega długiego łańcucha i artystycznych bombek na choinkę, nauka piosenki i tańca, a także giga list, jaki dzieci napisały do św. Mikołaja. Do tego jeszcze wesołe skakanie na dmuchanym zamku, balonowe cudaki i budowa niesamowicie wysokiej wieży z klocków.

 

Obserwując buzie dzieci oraz rodziców i dziadków, z którymi przyszli na to wyjątkowe spotkanie z pewnością można powiedzieć, że wszyscy świetnie się bawili i czas oczekiwania na przybycie Mikołaja upłynął im bardzo szybko. Tak szybko, że gdy już się pojawił to od razu wszyscy porzucili swoje zabawy i grzecznie przed nim zasiedli. Nareszcie nadszedł czas prezentów. Wcześniej jednak dzieci obdarowały Mikołaja własnoręcznie przygotowanymi ozdobami oraz zaprezentowały piosenkę i taniec, których się nauczyli podczas przygotowań.

 

Na zakończenie wizyty św. Mikołaj złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Mikołajkowa impreza została sfinansowana z funduszu sołectwa Opaczy Małej.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Opacz Mała

Zobacz także