Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak
fot Mariusz Marcysiak ks. Grzegorz Jasiński odczytał fragment ewangelii według św. Łukasza. fot. Mariusz Marcysiak Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka życzył mieszkańcom Suchego Lasu wszelkiej pomyślności w nowym 2018 roku. fot. Mariusz Marcysiak Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na symboliczne dzielenie się opłatkiem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nie zabrakło również prezentów dla najmłodszych, fot. Mariusz Marcysiak które przyniosły dzieciom wiele radości. fot. Mariusz Marcysiak W trakcie spotkanie był także czas na sportowy doping skoczków narciarskich. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Suchy Las

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.


Spotkanie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Suchego Lasu. Jednak w tym roku miało ono wyjątkową oprawę, a to za sprawą nowej świetlicy, którą mieszkańcy otrzymali w lipcu ubiegłego roku.

 

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia trwa, więc radośni i uśmiechnięci mieszkańcy, radni sołeccy i sołtys witają zaproszonych gości, wśród których był: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z małżonką, ksiądz proboszcz Grzegorz Jasiński z parafii Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach oraz radny Edward Kozłowski.

 

Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”, po której ks. Grzegorz Jasiński odczytał fragment ewangelii według św. Łukasza i złożył mieszkańcom bożonarodzeniowe życzenia – aby moc Ducha Świętego, która płynie z groty betlejemskiej przemieniała wasze serce, wasze rodziny, wasze sołectwo i całą nasza wspólnotę parafialną.

 

Cieszy mnie niezmiernie, że tak licznie uczestniczycie w tej symbolicznej wigilii – mówił do mieszkańców Suchego Lasu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. „Na ten świąteczny czas i nowy 2018 rok w imieniu własnym oraz przewodniczącej rady gminy, a także pracowników urzędu życzę wam zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym wszystkiego najlepszego i aby nowy rok był jeszcze lepszy od minionego”.

 

Życzenia wszelkie pomyślności w nowym roku mieszkańcom złożyli również sołtys Edward Chruściak oraz radny Edward Kozłowski.

 

Po części oficjalnej spotkania przyszedł czas na symboliczne dzielenie się opłatkiem oraz niezwykłą niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców Suchego Lasu, prezenty. Sołtys, Edward Chruściak na ten czas zmienił się w pomocnika św. Mikołaja i każdemu dziecku wręczył gwiazdkowy prezent.

 

Spotkanie zakończyły wspólne rozmowy przy stołach, które wypełniły przepyszne świąteczne potrawy.  

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej