27.09.2016 11:55

Piknik pieczonego ziemniaka – Sokołów 2016

197
W sobotę, 24 września, mieszkańcy Sokołowa bawili się na Pikniku Pieczonego Ziemniaka. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Satysfakcją dla organizatorów jest to, że na pikniku bawili się zarówno „starzy” mieszkańcy Sokołowa, jak również ci, którzy mieszkają tu od niedawna. W pikniku uczestniczyła również sokołowska młodzież. W sobotnie popołudnie pogoda dopisała, było ciepło i świeciło słońce. Wielu mieszkańców dobrze się bawiło, zdaniem organizatorów, frekwencja była stuprocentowa. Na pikniku było dużo dzieci, bawiły się na pobliskim placu zabaw – huśtały się i kręciły na karuzeli.

 

Dla dorosłych mieszkańców, oprócz dobrej muzyki, atrakcją był poczęstunek. Podczas święta pieczonego ziemniaka można było spożywać nie tylko pieczone ziemniaki, choć one były tego wieczoru najważniejsze. Atrakcji kulinarnych było sporo. Organizatorzy przygotowali grill, gdzie piekło się mięso, a także warzywa. Było też ognisko, wieczorem niektórzy się przy nim grzali, ale ogromnym powodzeniem cieszyły się kiełbaski pieczone na ogniu! A potem była kawa, herbata i oczywiście ciasta domowej produkcji.

 

Piknik został zorganizowany przez Bartosza Lewandowskiego, sołtysa i radę sołectwa Sokołowa. 

Święto pieczonego ziemniaka zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją i głosowaniem mieszkańców podczas zebrania. Najbliższe spotkanie, które również jest już cykliczne w Sokołowie, o którym wspomniał i na które zaprosił mieszkańców Bartosz Lewandowski, sołtys - to Wigilia. Zatem do zobaczenia jeszcze w tym roku! 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Sokołów, Pikniki

Zobacz także