Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

06.12.2016 10:30     259
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las
Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu. (foto bz) Biesiada sąsiedzka mieszkańców Suchego Lasu (foto bz) W spotkaniu uczestniczyły całe rodziny. (foto bz) Spotkanie w sąsiedzkim gronie. (foto bz) Władysław Kwaśny (od lewej) wśród mieszkańców Suchego Lasu. (foto bz) Krzysztof Grabka, złożył zebranym najlepsze świąteczne życzenia. (foto bz)
Podobne tematy: Suchy Las

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


Spotkanie odbyło się w 4 grudnia i zorganizowane zostało w świetlicy w Pęcicach Małych. Jest to dowód na to, że sołtysi, ale też mieszkańcy miejscowości sąsiedzkich świetnie się znają i potrafią współpracować, czego najlepszym przykładem była właśnie biesiada mieszkańców Suchego Lasu.

 

Warto dodać, że na terenie Suchego Lasu do tej pory nie było miejsca – przestrzeni publicznej dla mieszkańców. Obecnie trwa budowa świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka. Sołtys Edward Chruściak skrycie liczył, że pod koniec roku uda się oddać budynek świetlicy do użytku mieszkańców. Niestety, zabrakło kilku tygodni. Obecny na spotkaniu Krzysztof Grabka, wójt gminy, wyjaśniał przyczyny tej sytuacji. Powiedział, że jakość i procedury, to jest wartość, której nie można lekceważyć. I raz jeszcze podziękował panu Władysławowi Kwaśnemu, mieszkańcowi Suchego Lasu, który oddał teren (długoletnia dzierżawa) pod budowę świetlicy. Zarówno plac zabaw jak i świetlica są umiejscowione w centralnej części miejscowości.

 

Mieszkańcy, a przede wszystkim sołtys Edward Chruściak uczestniczą w każdym etapie budowy świetlicy i wiedzą, że pozostały do wykonania prace wykończeniowe, np. malowanie ścian. Mieszkańcy podczas biesiady wspólnie zastanawiali się nad kolorem wewnątrz świetlicy, ich zdaniem, powinien być ciepły i najlepiej emanujący pozytywną energią.

 

Biesiada w sąsiedzkim gronie wypadła znakomicie, mieszkańcy, mimo odległości, dopisali znakomicie. Był to wspaniały moment na integrację i różne ciekawe rozmowy. A tematów było naprawdę dużo. Krzysztof Grabka, z okazji zbliżających się świąt złożył mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia, życzenia radości i ciepła rodzinnego.  

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej