Spektakl „Shirley Valentine”

11.12.2016 23:20     173
Spektakl Shirley Valentine. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Beata Rycerska, przewodnicząca zarządu zaprasza widzów na spektakl. fot. Mariusz Marcysiak W roli głównej, Izabela Noszczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Jak zawsze sala multimedialna była wypełniona w całości. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania za wspaniały spektakl składa Paweł Cichocki. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.


Tego dnia spektakl „Shirley Valentine” według scenariusza Willy'ego Russella zgromadził w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice szeroką widownię, którą na spektakl zaprosiła przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Beata Rycerska.

 

Shirley w wykonaniu Izabeli Noszczyk, to zabawna, ale i wzruszająca postać, która czasem ma potrzebę porozmawiać, zwierzyć się z małych i dużych dramatów. To urocza opowieść o gadającej do ściany kurze domowej, która kiedyś miała marzenia, a teraz pozostały jej tylko wspomnienia, dbanie o dom, przygotowując obiad i popijając wino. To historia o kobiecie, która przeżywa życiowe przebudzenie, która uświadamia sobie, że nie potrzeba wiele, by odmienić swoje życie.

 

Publiczność na blisko 90 minut przeniosła się do świata Shirley zbudowanego przez aktorkę. Świata kuchni, w której uwięziona jest bohaterka i świata jej nowych narodzin, Grecji. Izabela Noszczyk swoją rolą potrafiła zainteresować widownię przez cały spektakl. Sprawiła, że opowieść o kobiecie, która zmarnowała życie, była przepełniona na przemian humorem, smutkiem, radością i tragedią, czym bohaterka niemalże od razu zyskała sympatię widzów.

 

Po spektaklu aktorka otrzymała z rąk Pawła Cichockiego, członka zarządu osiedla bukiet kwiatów wraz z podziękowaniem za wspaniały występ.

 

Za rolę Shirley, Izabela Noszczyk otrzymała wyróżnienie za „odwagę stania się Shirley Valentine” na XI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim oraz nagrodę specjalną jury – Spinka Manufaktury na Pierwszym Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”.

 

Sobotni spektakl został przygotowany przez Teatr Scena Poczekalnia z Kalisza, który w swoich szeregach skupia pasjonatów tworzenia.

 

Spektakl zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice został sfinansowany z funduszu osiedla.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej