Spektakl „Shirley Valentine”

11.12.2016 23:20     171
Spektakl Shirley Valentine. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Beata Rycerska, przewodnicząca zarządu zaprasza widzów na spektakl. fot. Mariusz Marcysiak W roli głównej, Izabela Noszczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Jak zawsze sala multimedialna była wypełniona w całości. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania za wspaniały spektakl składa Paweł Cichocki. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.


Tego dnia spektakl „Shirley Valentine” według scenariusza Willy'ego Russella zgromadził w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice szeroką widownię, którą na spektakl zaprosiła przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Beata Rycerska.

 

Shirley w wykonaniu Izabeli Noszczyk, to zabawna, ale i wzruszająca postać, która czasem ma potrzebę porozmawiać, zwierzyć się z małych i dużych dramatów. To urocza opowieść o gadającej do ściany kurze domowej, która kiedyś miała marzenia, a teraz pozostały jej tylko wspomnienia, dbanie o dom, przygotowując obiad i popijając wino. To historia o kobiecie, która przeżywa życiowe przebudzenie, która uświadamia sobie, że nie potrzeba wiele, by odmienić swoje życie.

 

Publiczność na blisko 90 minut przeniosła się do świata Shirley zbudowanego przez aktorkę. Świata kuchni, w której uwięziona jest bohaterka i świata jej nowych narodzin, Grecji. Izabela Noszczyk swoją rolą potrafiła zainteresować widownię przez cały spektakl. Sprawiła, że opowieść o kobiecie, która zmarnowała życie, była przepełniona na przemian humorem, smutkiem, radością i tragedią, czym bohaterka niemalże od razu zyskała sympatię widzów.

 

Po spektaklu aktorka otrzymała z rąk Pawła Cichockiego, członka zarządu osiedla bukiet kwiatów wraz z podziękowaniem za wspaniały występ.

 

Za rolę Shirley, Izabela Noszczyk otrzymała wyróżnienie za „odwagę stania się Shirley Valentine” na XI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim oraz nagrodę specjalną jury – Spinka Manufaktury na Pierwszym Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”.

 

Sobotni spektakl został przygotowany przez Teatr Scena Poczekalnia z Kalisza, który w swoich szeregach skupia pasjonatów tworzenia.

 

Spektakl zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice został sfinansowany z funduszu osiedla.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 12.12.2016 19:45

Gorączka świątecznych zakupów w pełni, bo i święta tuż, tuż. Jeśli ktoś miał kłopot z wyborem prezentu pod choinkę lub szukał interesujących ozdób świątecznych to z pewnością niedzielny kiermasz w Michałowicach ułatwił ten wybór.

czytaj więcej