11.12.2016 23:20

Spektakl „Shirley Valentine”

176
Historię o rozmarzonej czterdziestolatce, świadomej straconego czasu w reżyserii Roberta Czechowskiego obejrzeli mieszkańcy Osiedla Michałowice w sobotę, 10 grudnia.

Tego dnia spektakl „Shirley Valentine” według scenariusza Willy'ego Russella zgromadził w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice szeroką widownię, którą na spektakl zaprosiła przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Beata Rycerska.

 

Shirley w wykonaniu Izabeli Noszczyk, to zabawna, ale i wzruszająca postać, która czasem ma potrzebę porozmawiać, zwierzyć się z małych i dużych dramatów. To urocza opowieść o gadającej do ściany kurze domowej, która kiedyś miała marzenia, a teraz pozostały jej tylko wspomnienia, dbanie o dom, przygotowując obiad i popijając wino. To historia o kobiecie, która przeżywa życiowe przebudzenie, która uświadamia sobie, że nie potrzeba wiele, by odmienić swoje życie.

 

Publiczność na blisko 90 minut przeniosła się do świata Shirley zbudowanego przez aktorkę. Świata kuchni, w której uwięziona jest bohaterka i świata jej nowych narodzin, Grecji. Izabela Noszczyk swoją rolą potrafiła zainteresować widownię przez cały spektakl. Sprawiła, że opowieść o kobiecie, która zmarnowała życie, była przepełniona na przemian humorem, smutkiem, radością i tragedią, czym bohaterka niemalże od razu zyskała sympatię widzów.

 

Po spektaklu aktorka otrzymała z rąk Pawła Cichockiego, członka zarządu osiedla bukiet kwiatów wraz z podziękowaniem za wspaniały występ.

 

Za rolę Shirley, Izabela Noszczyk otrzymała wyróżnienie za „odwagę stania się Shirley Valentine” na XI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim oraz nagrodę specjalną jury – Spinka Manufaktury na Pierwszym Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”.

 

Sobotni spektakl został przygotowany przez Teatr Scena Poczekalnia z Kalisza, który w swoich szeregach skupia pasjonatów tworzenia.

 

Spektakl zorganizowany przez Zarząd Osiedla Michałowice został sfinansowany z funduszu osiedla.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Zobacz także