Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie. Foto: bz.
Zebranych mieszkańców powitał Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa. Foto: bz. Z mieszkańcami modlił się ks. Grzegorz Jasiński. Foto: bz. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, złożyła mieszkańcom Sokołowa najlepsze świąteczno-noworoczne życzenia. Foto: bz. Mieszkańcy Sokołowa. Foto: bz. W czasie spotkania. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Dziewczęta w parafialnej scholi w Pęcicach śpiewały kolędy i pastorałki. Foto: bz. W oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Foto: bz. Święty Mikołaj z dziećmi. Za chwilę obdaruje każde dziecko wspaniałym prezentem. Foto: bz.
Podobne tematy: Sokołów

Spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Sokołowa odbyło się 30 grudnia. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, jak również Edward Kozłowski, radny. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.


Świetlica Oaza Spokoju, gdzie zorganizowane zostało spotkanie wigilijne, była odświętnie udekorowana, stoły przykryte były białymi obrusami, w widocznym miejscu ustawiona została piękna choinka. Nieopodal znajdowały się prezenty.

 

Zebranych mieszkańców powitał Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa. Przywitał zaproszonych gości. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od modlitwy, której przewodniczył ksiądz proboszcz. Po odczytaniu fragmentu pisma świętego, ewangelii według świętego Łukasza, która przywoływała moment narodzenia Jezusa Chrystusa, ksiądz Jasiński złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

 

W dalszej części uroczystości życzenia zdrowia i radości złożył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Życzył zebranym, aby Nowy Rok - 2018 przyniósł wiele radości i satysfakcji w życiu. Życzenia mieszkańcom Sokołowa złożyła również Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, która życzyła wszystkim pogody ducha, mądrości i pomyślności w życiu, a także równowagi w podejmowaniu codziennych decyzji. Następnie mieszkańcy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. W tle słychać było piękne kolędy i pastorałki. Zapanował uroczysty, świąteczny nastrój. Miłym akcentem świątecznego spotkania mieszkańców Sokołowa był pomysł sołtysa i jego żony, aby zorganizować konkurs dla dzieci na obrazek o tematyce świątecznej. Nagrodzone dzieci otrzymały prezenty.

 

Tegoroczna choinka była pięknie ozdobiona. Marek Sybilski, członek rady sołeckiej, zwyczajowo już był świętym Mikołajem. W tym roku święty Mikołaj obdarował dzieci nie tylko słodyczami, ale również drobnymi prezentami. Radości było co nie miara. Spotkanie wigilijne było bardzo udane, mieszkańcy okazywali sobie dużo życzliwości i serdeczności. Życzyli sobie nawzajem Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA 26.09.2017 12:15

Coroczne, wrześniowe zebranie z mieszkańcami Sokołowa odbyło się w świetlicy Oaza Spokoju. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie. Foto bz.

Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie 11.09.2017 12:45

Piknik pieczonego ziemniaka w Sokołowie to tradycja. Mieszkańcy również i w tym roku chętnie i licznie w nim uczestniczyli. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także sołtysi miejscowości sąsiedzkich.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016. Foto: bz

Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016 12.12.2016 10:40

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Sokołowa odbyło się 10 grudnia. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Piknik pieczonego ziemniaka – Sokołów 2016

Piknik pieczonego ziemniaka – Sokołów 2016 27.09.2016 11:55

W sobotę, 24 września, mieszkańcy Sokołowa bawili się na Pikniku Pieczonego Ziemniaka. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie z mieszkańcami Sokołowa

Zebranie z mieszkańcami Sokołowa 07.09.2016 21:30

7 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Sokołowa. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczo - noworoczne spotkanie mieszkańców Sokołowa

Świąteczo - noworoczne spotkanie mieszkańców Sokołowa 31.12.2015 14:50

W Sokołowie świąteczne spotkanie mieszkańców odbyło się 30 grudnia, już po świętach, ale jeszcze przed nowym rokiem. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach i Edward Kozłowski, radny, a także wielu mieszkańców Sokołowa wraz z dziećmi.

czytaj więcej
Zebranie z mieszkańcami Sokołowa

Zebranie z mieszkańcami Sokołowa 16.09.2015 08:25

We wtorek, 15 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Sokołowa. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Sokołów 2015 – piknik Pieczonego Ziemniaka

Sokołów 2015 – piknik Pieczonego Ziemniaka 14.09.2015 10:50

Piknik Pieczonego Ziemniaka jest już tradycją w Sokołowie. Każdego roku w imprezie tej uczestniczy wielu mieszkańców Sokołowa. Obecny na pikniku był także Krzysztof Grabka, wójt gminy i miejscowi radni.

czytaj więcej
Piknik z okazji Dnia Dziecka miejscowości: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las odbył się na terenie kompleksu sportowego Orlik w Sokołowie.

Dzień Dziecka sołectw: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 07.06.2015 19:00

W niedzielę, 7 czerwca, dzieci z Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic i Pęcic Małych bawiły się na pikniku z okazji ich święta. Impreza zorganizowana została na terenie Orlika oraz w świetlicy „Oaza Spokoju” w Sokołowie. Była to wspólna inicjatywa czterech sołectw.


czytaj więcej