Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu
Mieszkańców Suchego Lasu odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną i ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach. Noworoczne życzenia złożył mieszkańcom Suchego Lasu sołtys - Edward Chruściak. Spotkanie świąteczno - noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Przy świątecznym stole. Przy świątecznym stole. Życzenia świąteczno - noworoczne. Mieszkańcy składali sobie najlepsze noworoczne życzenia. Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych uczestniczył w spotkaniu mieszkańców Suchego Lasu. Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu świąteczno - noworocznym w Suchym Lesie życzyli sobie, aby Nowy Rok - 2016 był pomyślny.
Podobne tematy: Suchy Las

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


Spotkanie świąteczno-noworoczne zorganizowane zostało w domu Państwa Kwaśnych. Rozpoczęło się od przeczytania przez księdza Grzegorza Jasińskiego, proboszcza parafii w Pęcicach, fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz życzeń. Ksiądz Grzegorz Jasiński, życzył mieszkańcom Suchego Lasu, aby wzmacniali swoją wiarę i aby zawsze byli gotowi na przyjęcie Jezusa Chrystusa.

 

Noworoczne życzenia złożył mieszkańcom również Krzysztof Grabka, wójt gminy. Krzysztof Grabka tradycyjnie życzył zgromadzonym na spotkaniu mieszkańcom, aby Nowy Rok, 2016 był lepszy od poprzedniego i aby nikogo szczęście nie opuszczało. Krzysztof Grabka powiedział też, że w grudniu 2015 roku został zatwierdzony i uchwalony budżet Gminy Michałowice na 2016 rok. W budżecie znajduje się zapis o budowie świetlicy w miejscowości Suchy Las. Tak więc, z ogromnym prawdopodobieństwem można napisać, że w przyszłym roku spotkanie świąteczne odbędzie się już w nowo wybudowanej świetlicy – mówił Krzysztof Grabka. Mieszkańcy przyjęli tę informację z wielkim zadowoleniem.  

Dużo radości sprawiała też informacja, że Gmina Michałowice wykupiła teren pod budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drugi od Reguł do Pęcic. Przypomnijmy, że istnieje ścieżka rowerowa odcinku od urzędu gminy w Regułach do mostka. W najbliższym czasie powstanie ścieżka na odcinku: do mostka do pałacu w Pęcicach. Te informacje sprawiły, że zapanowała pogodna i miła atmosfera.    

 

Po życzeniach nastąpiło dzielenie się opłatkiem, mieszkańcy życzyli sobie zdrowia, radości i szczęścia. W spotkaniu świąteczno-noworocznym uczestniczyli sołtysi z miejscowości przylegających do Suchego Lasu: sołtys Waldemar Widlicki z Pęcic i Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych.


A potem był czas na poczęstunek, na stole pojawiły się świąteczne potrawy: barszcz, pirogi i oczywiście ryby: karpie i śledzie. Suchy Las jest małą miejscowością, mieszkańcy świetnie się znają. Przy świątecznych stołach od razu zapanowała miła, świąteczna atmosfera.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa świetlica w naszej gminie 16.07.2017 20:55

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej