Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie. Foto bz.
Piknik pieczonego ziemniaka w Sokołowie. Foto: bz. Na pikniku bawili się mali i duzi. Foto: bz. Czas na pomalowanie buzi. Foto: bz. Na pikniku pieczonego ziemniaka były też wspaniałe ciasta i owoce. Foto: bz. Na pikniku pieczonego ziemniaka były również potrawy z grilla. Foto: bz. Sąsiedzkie rozmowy. Foto: bz. Krzysztof Grabka, wójt gminy wśród mieszkańców Sokołowa. Foto: bz. Piknik pieczonego ziemniaka Foto: bz. Elżbieta Biczyk i Krzysztof Grabka, w towarzystwie sołtysa Sokołowa Bartosza Lewandowskiego i jego żony oraz mieszkańców Sokołowa. Foto: bz.
Podobne tematy: Sokołów

Piknik pieczonego ziemniaka w Sokołowie to tradycja. Mieszkańcy również i w tym roku chętnie i licznie w nim uczestniczyli. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także sołtysi miejscowości sąsiedzkich.


Wrzesień to czas zbierania planów, to czas wykopków. Sokołów jest jedną z nielicznych miejscowości w naszej gminie, gdzie mieszkańcy zajmują się uprawą. W Sokołowie rolnicy sadzą właśnie ziemniaki, głównie irgę i irysa. Obecny rok, jeśli chodzi o zbiory, nie należy do specjalnie udanych, jest bardzo wilgotny i dlatego zbiory nie są zbyt dobre. Nie przeszkodziło to jednak, aby spotkać się na pikniku pieczonego ziemniaka. Tym bardziej, że to sokołowska tradycja. Od wielu lat mieszkańcy spotkają się z okazji pikniku i wspólnie, w sąsiedzkim gronie zacieśniają relacje. Warto dodać, że w piknikach każdego roku uczestniczy coraz więcej mieszkańców. Świetnie bawią się najmłodsze dzieci. Pod opieką animatorek wykonywały fantazyjne zwierzęta z balonów, uczestniczyły w grach i zabawach zręcznościowych. Było też malowanie twarzy i rąk. Starsze dzieci grały w piłkę i inne gry.

 

Sołtys Bartosz Lewandowski, wraz z żoną, radą sołecką, a także grupą zaprzyjaźnionych mieszkańców zorganizował wspaniałe przyjęcie. Było oczywiście ognisko, a w nim – pieczone ziemniaki, były potrawy z grilla, a do nich kiszone ogórki i marynowane grzyby, były również wspaniałe ciasta i owoce.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez mieszkanki i mieszkańców Sokołowa. Odbył się konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaka, były więc przeróżne zapiekanki ziemniaczane, a także kiszka ziemniaczana. Wszystkie dania były wyborne!

 

Na piknik zaproszeni byli Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni, a także sołtysi miejscowości sąsiedzkich. Krzysztof Grabka rozmawiał z mieszkańcami i nie krył satysfakcji z faktu, że mieszkańcy mają ładny teren rekreacyjny, gdzie mogą spotkać się. Jest tam plac zabaw dla dzieci, a w głębi działka, gdzie stoją ławki, a za nią oczko wodne. Jeszcze w w tym roku teren wokół oczka wodnego zostanie oświetlony i powstaną dwa mostki, które połączą brzegi.

 

W sobotnie popołudnie pogoda dopisała, było ciepło i świeciło słońce, choć poprzednie dni były deszczowe, przy muzyce zabawa trwała do późnego wieczora. Święto pieczonego ziemniaka zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego, zgodnie z decyzją i głosowaniem mieszkańców podczas zebrania.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie. Foto: bz.

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie 02.01.2018 12:00

Spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Sokołowa odbyło się 30 grudnia. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, jak również Edward Kozłowski, radny. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA 26.09.2017 12:15

Coroczne, wrześniowe zebranie z mieszkańcami Sokołowa odbyło się w świetlicy Oaza Spokoju. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016. Foto: bz

Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016 12.12.2016 10:40

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Sokołowa odbyło się 10 grudnia. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Piknik pieczonego ziemniaka – Sokołów 2016

Piknik pieczonego ziemniaka – Sokołów 2016 27.09.2016 11:55

W sobotę, 24 września, mieszkańcy Sokołowa bawili się na Pikniku Pieczonego Ziemniaka. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie z mieszkańcami Sokołowa

Zebranie z mieszkańcami Sokołowa 07.09.2016 21:30

7 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Sokołowa. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczo - noworoczne spotkanie mieszkańców Sokołowa

Świąteczo - noworoczne spotkanie mieszkańców Sokołowa 31.12.2015 14:50

W Sokołowie świąteczne spotkanie mieszkańców odbyło się 30 grudnia, już po świętach, ale jeszcze przed nowym rokiem. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach i Edward Kozłowski, radny, a także wielu mieszkańców Sokołowa wraz z dziećmi.

czytaj więcej
Zebranie z mieszkańcami Sokołowa

Zebranie z mieszkańcami Sokołowa 16.09.2015 08:25

We wtorek, 15 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Sokołowa. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Sokołów 2015 – piknik Pieczonego Ziemniaka

Sokołów 2015 – piknik Pieczonego Ziemniaka 14.09.2015 10:50

Piknik Pieczonego Ziemniaka jest już tradycją w Sokołowie. Każdego roku w imprezie tej uczestniczy wielu mieszkańców Sokołowa. Obecny na pikniku był także Krzysztof Grabka, wójt gminy i miejscowi radni.

czytaj więcej
Piknik z okazji Dnia Dziecka miejscowości: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las odbył się na terenie kompleksu sportowego Orlik w Sokołowie.

Dzień Dziecka sołectw: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 07.06.2015 19:00

W niedzielę, 7 czerwca, dzieci z Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic i Pęcic Małych bawiły się na pikniku z okazji ich święta. Impreza zorganizowana została na terenie Orlika oraz w świetlicy „Oaza Spokoju” w Sokołowie. Była to wspólna inicjatywa czterech sołectw.


czytaj więcej