Szeluszki

14.05.2018 10:59     195

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.


Choć piękna pogoda sprzyja zabawie na powietrzu, to bez wątpienia pomagała również w kreatywnej twórczości podczas warsztatów „Szeluszki”, które dla najmłodszych mieszkańców Michałowic zorganizowała sołtys Michałowic-Wsi, Adriana Król-Popiel oraz zarząd osiedla Michałowice.

 

Warsztaty są już bardzo dobrze znane i cieszą się dużym zainteresowanie wśród dzieci, ponieważ mogą z nich korzystać również w szkole podstawowej w Michałowicach, gdzie prowadzone są jako zajęcia dodatkowe.

 

W sobotnie popołudnie warsztaty w sali przy ul. Raszyńskiej 34 poprowadziła Paulina Szelenbaum, założycielka „Pracowni Szeluszki”, która tym razem jako zadanie przygotowała dla dzieci kolorowe i wesołe ptaszki.

 

Wszystko przygotowane, więc można zaczynać. Na początek każdy uczestnik wypycha wypełnieniem uszytego z kolorowych materiałów ptaszka. I tu podobieństwo wszystkich prac się kończy, ponieważ reszta to już inwencja twórcza każdego uczestnika z osobna. Kolorowe skrzydełka, kokardki, oczka z różnobarwnych guzików i inne ozdoby. Tyle tego, że aż trudno się zdecydować, ale tu z pomocą przychodziła prowadząca i mamy, które także wciągnęły się w te wyjątkowe warsztaty.

 

Szeluszki to doskonały sposób na twórcze spędzenie czasu rodziców z dziećmi, gdzie oprócz realizowania wspólnych pomysłów na wykonanie własnych projektów wszyscy dają sobie wzajemnie wiele radości i pozytywnej energii.

 

Oczywiście na zakończenie zajęć te wspaniałe i przede wszystkim własnoręcznie wykonane ptasie maskotki każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu, a tam bez wątpienia dodadzą jeszcze większego uroku w dziecięcych pokojach.

 

Warsztaty kreatywne „Szeluszki” zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Michałowic-Wsi i osiedla Michalowice.

 

 

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej