05.02.2017 12:15

Warsztaty małego chemika – Michałowice

282
Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

W sobotę, 4 lutego odbyło się kolejne spotkanie cyklu warsztatów małego chemika, które dla najmłodszych mieszkańców wspólnie zorganizowało sołectwo i osiedle Michałowice. Jak mówią prowadzący warsztaty, Katarzyna Skomra i Michał Wacławiak - każde zajęcia to inny temat i inne doświadczenia np. tworzenie kolorowych drinków z różnych cieczy, tworzenie fontanny, czy wywoływanie niezwykłej burzy.

 

Walentynki już niebawem, więc sobotnie warsztaty odbyły się pod tytułem „Chemia miłości dzisiaj tutaj zagości”. Blisko 30 małych serduszek wzięło udział w warsztatach, podczas których dzieci poznały tajniki chemicznych aspektów miłości, która, mimo, że zawsze kojarzy się nam z sercem to zradza się w naszych głowach.

 

Zabawa byłą przednia dostarczając dzieciom wiele radości, a rozpoczęło się od odszukania w naszych głowach miejsca odpowiedzialnego za zakochanie, czego z dużym zainteresowaniem wysłuchali również rodzice. Następnie przyszedł czas na eksperymenty, wszystkie oczywiście w kolorach miłości np. tworzenie różowej pianki za pomocą niezwykłych składników, malowanie wyjątkowej walentynki oraz samopompujący się balonik w kształcie serduszka.

   

Bardzo ważnym elementem warsztatów jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, o czym dzieci były informowane przed każdym eksperymentem, a także o tym, aby nie wykonywać ich samemu w domu.

 

Warsztaty zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Michałowic-Wsi oraz osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także