Warsztaty małego chemika – Michałowice

05.02.2017 12:15     228

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.


W sobotę, 4 lutego odbyło się kolejne spotkanie cyklu warsztatów małego chemika, które dla najmłodszych mieszkańców wspólnie zorganizowało sołectwo i osiedle Michałowice. Jak mówią prowadzący warsztaty, Katarzyna Skomra i Michał Wacławiak - każde zajęcia to inny temat i inne doświadczenia np. tworzenie kolorowych drinków z różnych cieczy, tworzenie fontanny, czy wywoływanie niezwykłej burzy.

 

Walentynki już niebawem, więc sobotnie warsztaty odbyły się pod tytułem „Chemia miłości dzisiaj tutaj zagości”. Blisko 30 małych serduszek wzięło udział w warsztatach, podczas których dzieci poznały tajniki chemicznych aspektów miłości, która, mimo, że zawsze kojarzy się nam z sercem to zradza się w naszych głowach.

 

Zabawa byłą przednia dostarczając dzieciom wiele radości, a rozpoczęło się od odszukania w naszych głowach miejsca odpowiedzialnego za zakochanie, czego z dużym zainteresowaniem wysłuchali również rodzice. Następnie przyszedł czas na eksperymenty, wszystkie oczywiście w kolorach miłości np. tworzenie różowej pianki za pomocą niezwykłych składników, malowanie wyjątkowej walentynki oraz samopompujący się balonik w kształcie serduszka.

   

Bardzo ważnym elementem warsztatów jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, o czym dzieci były informowane przed każdym eksperymentem, a także o tym, aby nie wykonywać ich samemu w domu.

 

Warsztaty zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Michałowic-Wsi oraz osiedla Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 02.12.2017

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych (2 grudnia, godz. 11-13)

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej