Warsztaty teatralne

16.05.2016 21:40     215
Warsztaty teatralne - Michałowice Osiedle.
Warsztaty prowadzi aktor i scenarzysta, Robert Latusek. Uczestnicy z uwagą wysłuchują uwag aktora. Prawdziwe aktorstwo czasem wymaga poświecenia. Robert Latusek jest aktorem Teatru im Stefana Jaracza w Łodzi.
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

„Być albo nie być, oto jest pytanie”, ta fraza pochodząca z utworu Hamlet – Williama Shakespeare'a jest prawdopodobnie najbardziej znaną i kojarzoną ze sztuką teatralną frazą na świecie. To również odwieczne pytanie, ale nie dla uczestników warsztatów teatralnych, którzy przychodząc na warsztaty odpowiadają zdecydowanie – Być.


W poniedziałek, 16 maja odbyło się kolejne spotkanie uczestników warsztatów teatralnych, jakie dla mieszkańców osiedla Michałowice przygotował zarząd osiedla.

 

Warsztaty, które prowadzi aktor i scenarzysta Robert Latusek odbywają się w sali przy ul. Raszyńskiej i są doskonałą okazją dla chcących rozwinąć swoje umiejętności aktorskie lub też poszukujących ukrytych cech swojej osobowości. Warsztaty to także znakomita okazja do rozmowy o sztuce i życiu.

 

Podczas zajęć uczestnicy zdobywają cenne doświadczenie poznając tajniki sztuki aktorskiej, pracując nad dykcją, interpretacją tekstu, wyobraźnią, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, oddechem i ruchem scenicznym.

 

Warsztaty są finansowane z funduszu osiedla Michałowice.

 

Robert Latusek jest absolwentem PWST w Krakowie i aktorem łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, laureat nagrody aktorskiej III stopnia na XIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za role Grabarza I i Sajetana w Grzebaniu wg Witkacego, reż. J. Jarocki

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej