Zabawa choinkowa w Opaczy Małej

04.12.2017 18:45     195
Mikołajkowa zabawa w Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak
Jak zawsze organizatorzy przygotowali masę atrakcji: łańcuch życzeń, fot. Mariusz Marcysiak dmuchaniec-skakaniec, fot. Mariusz Marcysiak malowanie buziek, fot. Mariusz Marcysiak zdobienie bombek, fot. Mariusz Marcysiak ryżowe bałwanki fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i watę cukrową. fot. Mariusz Marcysiak Przed przybyciem św. Mikołaja dzieci nauczyły się specjalnej piosenki, którą powitały specjalnego gościa. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Opacz Mała

Do dzieci z Opaczy Małej zawitał Mikołaj z workiem pełnym prezentów i mnóstwem wspaniałej zabawy.


W sobotę, 2 grudnia w budynku Zespołu Szkół w Michałowicach odbyła się zabawa Mikołajkowa na którą najmłodszych mieszkańców Opaczy Malej zaprosiła sołtys, Barbara Budzyniak oraz rada sołecka. Oczywiście impreza nie mogła się odbyć bez Mikołaja, ale zanim pojawił się ten wyjątkowy gość dzieci miały czas, aby się solidnie przygotować do tej wyjątkowej wizyty.


Każdy uczestnik miał możliwość własnoręcznego wykonania ozdób choinkowych m.in. bombek, ryżowych bałwanków, aniołków i mega długiego łańcucha z życzeniami. Wszystkie te artystyczne dzieła zawisły na choince, którą dzieci osobiście przyozdobiły. Materiałów do przygotowania ozdób było tak dużo, że każde dziecko mogło również wykonać kilka dodatkowych dekoracji, które z pewnością znajdą się na honorowym miejscu na choinkach, jakie staną w ich domach w święta.


Jednak ozdoby to nie jedyne atrakcje jakie tego dnia czekały na dzieci z Opaczy Małej. W szkolnych salach była również biała jak śnieg i przesłodka wata cukrowa, kącik malowania buziek oraz dmuchaniec-skakaniec.  


Czas oczekiwania, który wypełniły zabawy minął niemal w mgnieniu oka i dosłownie na kilka minut przed wizytą Mikołaja dzieci przystąpiły do nauki specjalnej piosenki, którą powitały niezwykłego gościa. Oczywiście wszystko poszło perfekcyjnie, a samo wykonanie sprawiło Mikołajowi wiele radości, tak samo jak życzenia które otrzymał z okazji swoich imienin.


Nareszcie nadeszła chwila, na którą czekały wszystkie dzieci, prezenty. Bez strachu przed spotkaniem z Mikołajem, a z dużą radością i wyczekiwaniem podchodziły oraz odbierały przygotowane dla nich paczki wypełnione słodkościami. Słodkościami, które z pewnością umilą dzieciom czas do bożonarodzeniowej gwiazdki. 


Mikołajkowa zabawa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz Mała.

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej 09.04.2018 21:20

Radośnie i serdecznie było podczas wielkanocnego spotkania mieszkańców Opaczy Małej, którzy w sobotę 7 kwietnia uczestniczyli w tym szczególnym wydarzeniu.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Opaczy Małej fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Opaczy Małej 14.09.2017 19:20

Trwa cykl zebrań sołeckich w naszej gminie. Zebrań, na których sołtysi oraz radni sołeccy zdają sprawozdanie z realizacji podjętych przez mieszkańców uchwał i wniosków.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej 24.04.2017 12:59

Na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy Małej spotkali się na tradycyjnym wielkanocnym jajeczku.

czytaj więcej
Mikołajki w Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowy czas wesołej zabawy w Opaczy Małej 11.12.2016 19:35

Już od pewnego czasu po naszej gminie podróżuje Mikołaj. Tym razem w sobotę, 10 grudnia zawitał do Opaczy Małej, gdzie spotkał się z jej najmłodszymi mieszkańcami.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Opaczy Małej 15.09.2016 20:50

Zgodnie z zarządzeniem sołtys Opaczy Małej, Barbary Budzyniak w środę, 14 września w sali przy ul. Raszyńskiej 34, w Michałowicach odbyło zebranie mieszkańców.

czytaj więcej
100 lecie kapliczki w Opaczy Małej

100 lecie kapliczki w Opaczy Małej 12.09.2016 12:40

W niedzielę, 11 wrześnie odbyło się poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100 lecie kapliczki w Opaczy Małej.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej 09.04.2016 22:45

9 kwietnia, niespełna tydzień po oktawie Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy Małej spotkali się w sali przy ul. Raszyńskiej 34 na tradycyjnym wielkanocnym jajeczku.

czytaj więcej
Wigilia Opaczy Małej A.D. 2015

Wigilia Opaczy Małej A.D. 2015 13.12.2015 10:10

12 grudnia 2015 r., przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej.

czytaj więcej