11.12.2016 22:25

Zabawa ze śniegiem – Michałowice-Wieś

163
Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy najmłodszych, bo przecież każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty.

Bardzo dobrym tego przykładem mogą być warsztaty „Zabawa ze śniegiem”, jakie w sobotę, 10 grudnia odbyły się w sali przy ul. Raszyńskiej 34.

 

Mimo, iż za oknem mamy jesienną pogodę, to dzięki prowadzonym przez Katarzynę Skomrą i Michała Wacławiaka warsztatom, dzieci z Michałowic-Wsi przeniosły się do krainy lodowych eksperymentów. Fascynujące doświadczenia, pełne ciekawych i kolorowych niespodzianek bawiły dzieci wyśmienicie.

 

Warsztaty, w których głównym bohaterem był suchy lód okazały się niezwykle interesujące. Dzieci z uwagą brały w nich udział i zainspirowane do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek prześcigały się w odpowiedziach na pytania zadawane przez prowadzących. Kawałek suchego lodu w połączeniu z wodą, tworzący chmurę jest pokazowym eksperymentem. Eksperymentem, który wzbudzał ogromne zainteresowanie nie tylko u dzieci, bo przecież możliwość bycia tak blisko chmury, że można ją dotknąć jest czymś niezwykłym. Pośród doświadczeń nie zabrakło wielkich samopompujących się baniek mydlanych i magicznej piany, która trochę wyglądała jak ta podczas kąpieli. Dzieci badały również jak zachowuje się balon wypełniony dwutlenkiem węgle pozyskanym z suchego lodu, a nawet sprawiły, że balonik samodzielnie się napompował. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik zabrał swój balonik na pamiątkę do domu.

 

Solidna dawka wiedzy w połączeniu z praktycznymi zajęciami z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi, dla których to sołtys Adriana Król-Popiel wraz z radą sołecką zorganizowali te niezwykle interesujące i pouczające warsztaty.

 

Warsztaty zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Michałowic-Wsi.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Zobacz także