„Zagubieni”

04.12.2016 18:05     132
Projekcja filmu Zagubieni w sali przy ul. Raszyńskiej. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Komedia, której bohaterem jest dziennikarz przechodzący kryzys wieku średniego, jest kolejnym filmem, jaki mogli zobaczyć mieszkańcy osiedla Michałowice, podczas projekcji w sali przy ul. Raszyńskiej 34.


Jak przystało na prawdziwe wydarzenie kinowe widzowie  zasiedli wygodnie i bez długich wstępów na reklamy obejrzeli niezwykły film.

 

Zaprezentowany 3 grudnia, najnowszy film Petra Zelenka to dość osobliwa gra reżysera z widzami, w której wszystko jest kwestią interpretacji.

 

Zagubieni to opowieść o Pavle – dziennikarzu śledczym, który wpada na trop skandalu. Jest rok 2008, kiedy to w mediach przetacza się dyskusja o układzie monachijskim z 1938 roku. Układzie, w trakcie, którego francuski premier Édouard Daladier wszedł w alians z Hitlerem i zadecydował o losach Czechosłowacji. Świadkiem tych potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji, papuga. Trudno w to uwierzyć, ale po wielu latach dzięki ambasadorowi Francji, papuga trafia do Pragi i historia odżywa na nowo. Ambasador nie zdając sobie sprawy z faktu, że papuga doskonale pamięta rozmowy przywódców z przed siedemdziesięciu lat i do tego potrafi je powtórzyć, stwarza dziennikarzowi szansę na medialną sensacja na skalę światową.

 

Opowieść pomimo groteskowo-farsowej akcji i śmiesznych dialogów doskonale obrazuje mechanizmy działania narodowych stereotypów.

 

Sobotnia projekcja filmu „Zagubieni” została sfinansowana z funduszu osiedla Michałowice, a zaprosił na nią Jarosław Hirny-Budka, członek zarządu osiedla.

 

Do tej pory mieszkańcy Michałowice mieli okazję zobaczyć w sali przy ul. Raszyńskiej 34 komediodramaty, francuski "Nietykalni" oraz islandzki "Barany". 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej