„Zagubieni”

04.12.2016 18:05     130
Projekcja filmu Zagubieni w sali przy ul. Raszyńskiej. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Komedia, której bohaterem jest dziennikarz przechodzący kryzys wieku średniego, jest kolejnym filmem, jaki mogli zobaczyć mieszkańcy osiedla Michałowice, podczas projekcji w sali przy ul. Raszyńskiej 34.


Jak przystało na prawdziwe wydarzenie kinowe widzowie  zasiedli wygodnie i bez długich wstępów na reklamy obejrzeli niezwykły film.

 

Zaprezentowany 3 grudnia, najnowszy film Petra Zelenka to dość osobliwa gra reżysera z widzami, w której wszystko jest kwestią interpretacji.

 

Zagubieni to opowieść o Pavle – dziennikarzu śledczym, który wpada na trop skandalu. Jest rok 2008, kiedy to w mediach przetacza się dyskusja o układzie monachijskim z 1938 roku. Układzie, w trakcie, którego francuski premier Édouard Daladier wszedł w alians z Hitlerem i zadecydował o losach Czechosłowacji. Świadkiem tych potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji, papuga. Trudno w to uwierzyć, ale po wielu latach dzięki ambasadorowi Francji, papuga trafia do Pragi i historia odżywa na nowo. Ambasador nie zdając sobie sprawy z faktu, że papuga doskonale pamięta rozmowy przywódców z przed siedemdziesięciu lat i do tego potrafi je powtórzyć, stwarza dziennikarzowi szansę na medialną sensacja na skalę światową.

 

Opowieść pomimo groteskowo-farsowej akcji i śmiesznych dialogów doskonale obrazuje mechanizmy działania narodowych stereotypów.

 

Sobotnia projekcja filmu „Zagubieni” została sfinansowana z funduszu osiedla Michałowice, a zaprosił na nią Jarosław Hirny-Budka, członek zarządu osiedla.

 

Do tej pory mieszkańcy Michałowice mieli okazję zobaczyć w sali przy ul. Raszyńskiej 34 komediodramaty, francuski "Nietykalni" oraz islandzki "Barany". 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej