16.12.2014 03:10

Dzień Wolontariusza Gminy Michałowice

189
13 grudnia 2014 r., sala multimedialna Urzędu Gminy Michałowice w Regułach przepełniła się wolontariuszami naszej gminy; w różnym wieku, od osób bardzo młodych po mocno starsze. Jak co roku – w Dniu Wolontariusza Gminy Michałowice – podziękowano wolontariuszom za bezinteresowną, społeczną pracę.

– Wolontariusze bezinteresownie poświęcają swój czas i czas swoich rodzin – powiedział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Cieszy, że wśród wolontariuszy jest tyle młodych, w tym bardzo młodych ludzi. Rośnie nam nowe pokolenie wrażliwe na losy innych.

– Wolontariat w naszej gminie działa od 2005 r. i jest jednym z dłużej działających wolontariatów na Mazowszu – podkreślił Marek Piątkowski – koordynator gminnego wolontariatu, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

W części artystycznej wystąpili wolontariusze: z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie wystawiając spektakl pt. „Pies nie jest rzeczą” oraz goście z Tłuszcza – teatr „Zygzak”, wystawił widowisko słowno-muzyczno-filmowe pt. „Cyrk dojrzewania” (kompilacja tekstów Witolda Gombrowicza). Zaśpiewał też chór „Michałowiczanka” – Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach, w tym piosenką napisaną specjalnie na Dzień Wolontariusza.

 

W holu urzędu gminy odbywały się „targi wolontariatu”. Do pracy społecznej zachęcały m.in.: Gminna Biblioteka w Komorowie, Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, ZHP Pruszków czy Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi oraz Fundacja „Jestem Seniorem”.

 

* * *

Lista wyróżnionych jest bardzo długa. Wójt Krzysztof Grabka dyplomy wręczył m.in. wolontariuszom:

- Zespołu Szkół w Michałowicach,

- Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie,

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi,

- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Michałowice,

- Hufca ZHP Pruszków,

- z trzech kół emeryckich (Opacz-Kolonia, Michałowice, Komorów), Komorowskiego Stowarzyszenia Aktywnych Seniorów i Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona oraz Fundacji „Jestem Seniorem”.

Opublikowany przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także