Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice

07.07.2016 07:25     609
Przewodnicząca Zarządu Osiadla Michałowice, Beata Rycerska otwiera zebranie.
Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w zebraniu. Anna Wyszomirska, radna Osiedla Michałowice. Mieszkańcy przyjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu Beaty Rycerskiej jako członkini Zarządu Osiedla Michałowice.
Podobne tematy: Michałowice Osiedle

Przyjęcie protokołu z ostatniego zebrania, a także informacja dla mieszkańców dotycząca zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz podjecie uchwały o wygaśnięciu mandatu Beaty Rycerskiej, jako członkini Zarządu Osiedla Michałowice, to główne punkty zebrania mieszkańców Osiedla Michałowice, jakie odbyło się 5 lipca.


W zebraniu, które odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach uczestniczyło wielu mieszkańców Osiedla Michałowice, a wśród nich m.in. radni z terenu osiedla: Anna Wyszomirska i Paweł Zacny. 

 

Zebranie rozpoczęła przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Beata Rycerska, która wraz z Rafałem Wójcikiem, Jarosławem Hirnym-Budką oraz Pawłem Cichockim poprowadzili wtorkowe spotkanie.

 

Na początek sekretarz zebrania – Paweł Cichocki odczytał uczestnikom protokół z poprzedniego spotkania, które odbyło się 14 kwietnia i dotyczyło wyboru nowej przewodniczącej Zarządu Osiedla Michałowice, w związku z rezygnacja poprzedniego. 

 

Kolejnym punktem była informacja, jaką zarząd osiedla przygotował dla mieszkańców w sprawie zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dopuszczających w Regułach na terenie pomiędzy Alejami Jerozolimskimi, a torami kolejki WKD i ul. Regulską budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m2, co było jednym z tematów sesji Rady Gminy Michałowice z 20 czerwca 2016 r. Obecnie zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dla tych terenów został uchwalony w 2002 r. (akt prawa miejscowego), możliwa jest wyłącznie zabudowa związana z działalnością gospodarczą o wielofunkcyjnym przeznaczeniu usługowo-produkcyjnym (magazyny, usługi, handel hurtowy, produkcja nieuciążliwa, biura).

 

Po przedstawieniu przez zarząd informacji, w której zostały zaprezentowane potencjalne korzyści i zastrzeżenia związane z tymi zmianami, przyszedł czas na szeroką dyskusję z udziałem mieszkańców. Duże zainteresowanie tematem sprawiło, iż w dyskusji udział wzięło wiele osób, które dopytywały o szczegóły planowanej na tych terenach inwestycji - budowy centrum handlowego. W trakcie polemiki nie zabrakło również głosów wątpliwości, które jak to zwykle bywa przy tego typu przedsięwzięciach, są jej jednym z elementów.

 

Na zakończenie zebrania mieszkańcy przyjęli przez aklamację uchwałę o wygaśnięciu mandatu Beaty Rycerskiej, jako członkini Zarządu Osiedla Michałowice, która zgodnie ze statutem osiedla z chwilą wybrania na przewodniczącą zarządu nie mogła pełnić dwóch funkcji jednocześnie.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej