Zebranie mieszkańców sołectwa Pęcice

09.09.2016 10:10     144
Zebranie mieszkańców sołectwa Pęcice
Zebranie prowadził Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Józef Kawiorski, pracownik Urzędu Gminy w Michałowicach. Mieszkańcy w czasie zebrania. Mieszkańcy w czasie zebrania.
Podobne tematy: Pęcice

8 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami sołectwa Pęcice. Zwołał i prowadził je Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt oraz radni gminy Michałowice.


Zebranie odbyło się w budynku miejscowej świetlicy.

 

W tym roku, sołtys Waldemar Widlicki i zgromadzeni na zebraniu mieszkańcy uchwalili, aby fundusz sołecki, w wysokości 31 191,76 zł wydać na następujące zdania. Kwotę 12 000 zł przeznaczyć na koncepcję zagospodarowania terenu działki gminnej wraz z koncepcją budowy świetlicy. Resztę kwoty funduszu sołeckiego, a więc sumę 19 191,76 zł mieszkańcy zdecydowali, aby wydać na organizację imprez i wydarzeń aktywizujących mieszkańców wsi. Warto dodać, że każdego roku sołtys i rada sołecka organizują w czerwcu, wraz z miejscowościami sąsiedzkimi: Pęcicami Małymi, Sokołowem i Suchym Lasem, festyn z okazji dnia dziecka. Również każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia organizowane jest spotkanie wigilijne.

Głosowanie w sprawie przeznaczenia funduszu było jednomyślne, wszyscy mieszkańcy (głosowały 24 osoby) opowiedziały się za przyjęciem zaproponowanej propozycji wydatkowania funduszu.  

 

Dużo emocji wzbudził temat budowy chodnika wzdłuż ulicy Parkowej, na odcinku od ronda do ulicy księdza Woźniaka. W zebraniu uczestniczyło wielu mieszkańców, których domy znajdują się właśnie w pobliżu ulicy Parkowej. Mieszkańcy wskazywali na coraz większy ruch drogowy w okolicy oraz na zagrożenia z niego wynikające. Sytuacja jest tym trudniejsza, że mieszkają tu rodziny dziećmi, a brak chodnika zwiększa ryzyko kolizji drogowych. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, ze zrozumieniem odniósł się do problemu, wskazał jednak, że ulica Pakowa jest drogą powiatową. Dodał jednoczenie, że budowa chodników (zwyczajowo) jest zadaniem gmin. Wskazał, aby mieszkańcy zgłosili budowę chodnika w ulicy Parkowej jako zadanie priorytetowe  Pęcic do budżetu gminy Michałowice na rok 2017. Mówił też o koncepcji powiatowo-gminnej usprawnienia komunikacji w tej okolicy, której celem jest właśnie odciążenie ulicy Parkowej w Pęcicach i Rodzinnej w Sokołowie. Krzysztof Grabka powiedział, że trwają rozmowy, aby udrożnić ulicę Gromadzką, ks. Woźniaka i połączyć je z ulicą Sokołowską. Dodał jednocześnie, że pomysł, w odpowiednim momencie, będzie konsultowany z mieszkańcami.

 

Wcześniej Waldemar Widlicki przedstawił sprawozdanie z działań Rady Sołeckiej Pęcic. We propozycjach do budżetu gminy Michałowice na rok 2017  (oprócz budowy chodnika w ulicy Parkowej) mieszkańcy zgłosili budowę wodociągu w ulicy Pęcickiej. Natomiast w sprawach wniesionych mieszkańcy wyrazili swoje zaniepokojenie złym stanem wody. Woda w kranach jest mętna i niesmaczna. Prosili, aby pracownicy gminy zapoznali się i zweryfikowali jakość wody.

 

Jeden z mieszkańców zgłosił wniosek, aby została przejrzana sprawność hydrantów i ujęć wody przeciwpożarowej oraz wyraził konieczność przycinki uschniętych drzew wzdłuż ulicy Parkowej.  

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Świąteczne spotkanie w Pęcicach. Foto: bz.

Świąteczne spotkanie w Pęcicach 09.04.2018 11:20

W tym roku mieszkańcy Pęcic, z okazji świąt wielkanocnych, spotkali się tuż po świętach, w sobotę 7 kwietnia. Przy wielkanocnym stole, wraz z mieszkańcami, obecny był Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

czytaj więcej
Wizyta Świętego Mikołaj w Pęcicach - zabawa choinkowa. Foto: bz

Wizyta Mikołaja w Pęcicach - zabawa choinkowa 11.12.2017 09:59

Mikołaj oraz jego pomocnicy odwiedzili dzieci z Pęcic. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci otrzymały wspaniałe prezenty!czytaj więcej
XIV Rajd Pęcicki. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Rajd Pęcicki 05.10.2017 11:59

Uczniowie gimnazjów gminy Michałowice wzięli udział w "żywej" lekcji historii i patriotyzmu - rajdzie pamięci Orląt Pęcickich.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne mieszkańców Pęcic

Spotkanie wielkanocne mieszkańców Pęcic 21.03.2016 19:15

W sobotę, 19 marca, spotkali się mieszkańcy Pęcic, aby przy świątecznym stole, z okazji Świąt Wielkanocnych, złożyć sobie życzenia. Spotkanie odbyło się w świetlicy, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców Pęcic

Wigilia mieszkańców Pęcic 14.12.2015 09:45

11 grudnia, odbyła się wigilia mieszkańców Pęcic. Spotkanie opłatkowe zorganizował Waldemar Widlicki, sołtys i Rada Sołecka Pęcic.

czytaj więcej
Uroczystość pod Pomnikiem Mauzoleum – Pęcice 2015

Uroczystość pod Pomnikiem Mauzoleum – Pęcice 2015 02.10.2015 11:05

1 października odbył się Rajd Pęcicki upamiętniający 71. rocznicę boju pod Pęcicami. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Mauzoleum w Pęcicach.


czytaj więcej
W 71 rocznicę Powstania Warszawskiego – uroczystość w Pęcicach

W 71. rocznicę Powstania Warszawskiego – uroczystość w Pęcicach 03.08.2015 16:45

W niedzielę, 2 sierpnia, w Pęcicach odbyły się obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego oraz bitwę i egzekucję w Pęcicach, a także 69. rocznicę uroczystości pogrzebu i poświęcenia pomnika-mauzoleum.

czytaj więcej
Pęcice 44 - gra planszowa (autor zdjęcia Włodzimierz Majdewicz)

Orlęta pęcickie’44 02.08.2015 08:35

Nazywając kogoś podniośle „orlętami”, mamy na myśli zazwyczaj młodych i odważnych ludzi, wyróżniających się swoją postawą, czynami. Byli na pewno nimi obrońcy Lwowa z roku 1918 czy też członkowie drużyn orlęcych, istniejących w latach trzydziestych, skupiających młodzież w wieku 11-16 lat (kształtowano w nich postawy patriotyczne poprzez przygotowanie wojskowe, upowszechnianie sportu). Na miano „orląt” zasługują także powstańcy warszawscy, którzy oddali życie za Ojczyznę 2 sierpnia 1944 r. w boju pod Pęcicami. Oto ich historia.

czytaj więcej
Piknik z okazji Dnia Dziecka miejscowości: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las odbył się na terenie kompleksu sportowego Orlik w Sokołowie.

Dzień Dziecka sołectw: Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 07.06.2015 19:00

W niedzielę, 7 czerwca, dzieci z Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic i Pęcic Małych bawiły się na pikniku z okazji ich święta. Impreza zorganizowana została na terenie Orlika oraz w świetlicy „Oaza Spokoju” w Sokołowie. Była to wspólna inicjatywa czterech sołectw.


czytaj więcej