16.11.2017 11:45

Sukcesy Gminy Michałowice!

145
W ostatnim czasie nasz gmina została wyróżniona aż trzykrotnie – uplasowała się w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2016 r., zdobyła tytułu „Inwestor na Medal” oraz Wójt Gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został „Liderem z powołania”.

O Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2016 r.  pisaliśmy niedawno. Przypomnijmy,  w kategorii gmin wiejskich, nasza gmina uplasowała się na 4. miejscu w woj. mazowieckim (tuż za gminami: Lesznowola, Nadarzyn, Czosnów) i 16 miejscu w kraju!   Ranking ten został opracowany w oparciu o 15 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska.

czytaj więcej

 

Inwestor na medal 

Gmina Michałowice otrzymała przyznane przez Klub Sportowa Polska w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę” wyróżnienie w kategorii Inwestor na medal 2017. Przyznawane jest ono gminom miejskich, wiejskim i powiatom za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej na ich terenie, a tym samym na rzecz rozwoju sportu i rekreacji dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.

 

Kapituła wyróżniła Gminę Michałowice.za zrealizowanie wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych, a są nimi:

- boiska do gry w piłkę nożną, pełnowymiarowe z trybunami w Granicy   i "Orlik 2012" w Sokołowie

- przyszkolne hale sportowe z zapleczem (w Michałowicach, Komorowie i Nowej Wsi)

- 4 strefy rekreacji (w Michałwoicach, dwie w Komorowie oraz w Regułach)  

- ogródki jordanowskie i place zabaw (w Komorowie, Opaczy-Kolonii, Pęcicach, Pęcicach Małych, Granicy, Nowej Wsi, Sokołowie, Suchym Lasie, Michałowicach i w Komorowie)

- kompleksy boisk (przy szkołach w Michałowicach i Komorowie,  jak również w Opaczy Kolonii i Pęcicach Małych oraz  w Regułach) 

- korty tenisowe przy szkole w Nowej Wsi

- kryte lodowisko przy szkole w Michałowicach 

- 9 siłowni zewnętrznych

- 6 stacji z  55 rowerami systemu Rower Gminny 

 

Oczywiście wyróżnienie otrzymaliśmy za inwestycje już wykonane. Jednak to nie koniec działań gminy w rozwój strefy sportowo-rekreacyjnej. W najbliższym czasie w Michałowicach i nad zalewem w Komorowie zostaną zamontowane zestawy do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych - workout. 

 

Nasza gmina wraz z 5 gminami partnerskimi przystąpiła do projektu i powstania spójnej sieci dróg rowerowych. W ramach I etapu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych do końca 2018 r. na terenie naszej gminy powstanie ponad 5,8 km tras, których wartość budowy wyniesie 4,9 mln zł.   

 

W planach jest  powstanie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Granicy, obok oddanego w ubiegłym roku do użytkowania boiska.  

 

Natomiast w ramach uczestnictwa w Lokalnej Grupie Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice ma być realizowana inwestycja pt. Budowa strefy rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi - Etap I. W ramach projektu zaplanowano wykorzystanie terenu w okolicach zbiornika wodnego Smug położonego w Nowej Wsi i stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców.

 

Lider z powołania

 

Wójt Gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został laureatem konkursu „Lider z powołania”  w kategorii Lider rozwoju regionalnego.

 

 „Lider z powołania” to konkurs, w którym od lat docenia się charyzmatycznych menadżerów,  wyróżniających się nie tylko poziomem wiedzy, ale także pełnym zaangażowaniem w realizację powierzonych im zadań w różnych dziedzinach: na polu społecznym, w kulturze i sztuce, sporcie, gospodarce i biznesie. Wśród dotychczasowych i tegorocznych laureatów znaleźli się m.in. prof. Marian Zembala – dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, prof. Jan Szmidt – rektor Politechniki Warszawskiej, Jerzy Owsiak – prezes WOŚP, twórcy kultury: Krystyna Janda, Ewa Błaszczyk, Emilian Kamiński,

 

Konkurs w specjalnej kategorii wyróżnia gospodarzy miast i gmin, którzy są w swoich środowiskach liderami rozwoju lokalnego. W tej kategorii laureatem został wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka, obok m.in. Adama Struzika - marszałka województwa mazowieckiego,  Jacka Krupy – marszałka województwa małopolskiego, Wojciecha Szczurka  - prezydenta miasta Gdyni. 

 

Kapituła konkursu doceniła rolę wójta Krzysztofa Grabki jako gospodarza Gminy Michałowice sprawnie łączącego realizację potrzeb społecznych mieszkańców z rozwojem infrastruktury, dbającego o utrzymanie wysokiego poziomu placówek oświatowych, wspierającego działania na rzecz lokalnej społeczności w ramach bogatej oferty kulturalnej, sportowej, edukacyjnej w sołectwach i osiedlach na terenie gminy.

 

Otrzymane nagrody i wyróżnienia, będące wyrazem zewnętrznej oceny osiągnięć Gminy Michałowice, stanowią oczywiście powód do satysfakcji, ale są też przede wszystkim zobowiązaniem do dalszej pracy i zaangażowania na rzecz rozwoju gminy i ciągłego podnoszenia komfortu życia mieszkańców.    

 

 

 

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: wyróżnienia

Zobacz także