Gmina Michałowice wśród najlepszych gmin Mazowsza
źródło: facebook.com/GminaNadarzyn
Podobne tematy: nagrody, wyróżnienia

Nasza gmina została laureatem Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego woj. mazowieckiego, zajmując 2. miejsce w kategorii gmina wiejska! Jest to kolejny ranking, w którym gmina Michałowice plasuje się w ścisłej czołówce.


Tym razem samorządy zostały ocenione za pomocą 15 różnych wskaźników, które dotyczą najważniejszych obszarów rozwoju gospodarczego, społecznego i ochrony środowiska. A są to  m.in.  wydatki majątkowe i  inwestycyjne, na transport i łączność, procentowy udział dochodów własnych w dochodzie gminy, liczba osób pracujących i bezrobotnych czy ilość działających podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców.

 

Nasza gmina uplasowała się przed Nadarzynem, tuż za Lesznowolą.   

 

Podczas konferencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju Mazowsza, która odbyła się 15 marca br., Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, jako gospodarz jednej z najdynamiczniej rozwijających  się gmin woj. mazowieckiego, został uhonorowany dyplomem  przez marszałka, Adama Struzika.   

 

Zajmowanie przez gminę Michałowice po raz kolejny wysokiej pozycji w rankingu,  ukazuje  i potwierdza dobrą strategię rozwoju naszej gminy

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Gmina Michałowice liderem Mazowsza rankingu finansowego samorządów

Gmina Michałowice liderem Mazowsza rankingu finansowego samorządów 13.07.2018 09:05

Nasza gmina jest pierwszą gminą w województwie mazowieckim oraz piatą w Polsce w kategorii gmin wiejskich Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego.

czytaj więcej
Gmina w czołówce rankingu magazynu Forbes

Gmina w czołówce rankingu magazynu Forbes 10.07.2018 08:55

Gmina Michałowice ponownie znalazła się na 6. miejscu rankingu magazynu biznesowego Forbes "Miast przyjaznych dla biznesu", w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców. Tym razem o kolejności zadecydował nie jak ostatnio przyrost liczby firm w poprzednim roku, ale w latach 2015–2017.

czytaj więcej
Sukcesy Gminy Michałowice!

Sukcesy Gminy Michałowice! 16.11.2017 11:45

W ostatnim czasie nasz gmina została wyróżniona aż trzykrotnie – uplasowała się w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2016 r., zdobyła tytułu „Inwestor na Medal” oraz Wójt Gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został „Liderem z powołania”.

czytaj więcej
Gminna edukacja na najwyższym poziomie w Polsce!

Gminna edukacja na najwyższym poziomie w Polsce! 22.05.2017 14:25

Wielki sukces oświaty – gmina Michałowice zajęła 2. pozycję w ogólnopolskim rankingu „Miejsc sprzyjających edukacji”.

czytaj więcej
Inwestycja Roku 2016

Inwestycje na medal! 22.05.2017 10:20

Dwie gminne inwestycje, świetlica i boisko w Granicy zostały laureatami konkursu "Inwestycja Roku 2016". Świetlica zwyciężyła w kategorii obiekty kultury i edukacji, zaś boisko - zajęło trzecie miejsce w kategorii obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku.

czytaj więcej