Gmina w czołówce rankingu magazynu Forbes
Podobne tematy: rankingi, wyróżnienia

Gmina Michałowice ponownie znalazła się na 6. miejscu rankingu magazynu biznesowego Forbes "Miast przyjaznych dla biznesu", w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców. Tym razem o kolejności zadecydował nie jak ostatnio przyrost liczby firm w poprzednim roku, ale w latach 2015–2017.


Ranking miast atrakcyjnych i przyjaznych dla biznesu opracowano na podstawie kluczowego kryterium - wskaźnika przyrostu liczby firm na 1000 mieszkańców. W naszej gminie wskaźnik ten wyniósł 8,5, w latach 2015-2017. Na pierwszym miejscu znalazła się gmina Lesznowola ze wskaźnikiem 44,89, na drugim gmina Baranów (12,21), a na trzecim gmina Tarnowo Podgórne (12,14).

 

Jak podaje Forbes: "W mniejszych miejscowościach wzrost liczby firm był często szybszy niż w dużych czy średnich miastach. Ale to nie oznacza, że gospodarka przenosi się na peryferie państwa. Przeciwnie, następuje koncentracja w kilku aglomeracjach, ale biznes z ich centrów przenosi się na sąsiednie obszary".

 

Ogłoszenie wyników rankingu odbyło się podczas IX Kongresu Regionów, w dniach 26-27 czerwca we Wrocławiu.

 

Ranking został sporządzony jeszcze w 3 innych kategoriach:

miast powyżej 300 tys. mieszkańców (I miejsce Warszawa - wskaźnik 18,44),

miast od 150 tys. do 299 tys. mieszkańców (I miejsce Rzeszów - wskaźnik 9,37)

miast i gmin od 50 tys do 149 tys. mieszkańców (I miejsce Piaseczno - wskaźnik 8)

 

żródło: www.forbes.pl

 
 

Zobacz także

Gmina Michałowice liderem Mazowsza rankingu finansowego samorządów

Gmina Michałowice liderem Mazowsza rankingu finansowego samorządów 13.07.2018 09:05

Nasza gmina jest pierwszą gminą w województwie mazowieckim oraz piatą w Polsce w kategorii gmin wiejskich Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego.

czytaj więcej
Sukcesy Gminy Michałowice!

Sukcesy Gminy Michałowice! 16.11.2017 11:45

W ostatnim czasie nasz gmina została wyróżniona aż trzykrotnie – uplasowała się w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2016 r., zdobyła tytułu „Inwestor na Medal” oraz Wójt Gminy Michałowice, Krzysztof Grabka został „Liderem z powołania”.

czytaj więcej
Gmina Michałowice wśród najlepszych gmin Mazowsza

Gmina Michałowice wśród najlepszych gmin Mazowsza 15.03.2017 14:45

Nasza gmina została laureatem Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego woj. mazowieckiego, zajmując 2. miejsce w kategorii gmina wiejska! Jest to kolejny ranking, w którym gmina Michałowice plasuje się w ścisłej czołówce.

czytaj więcej