28.11.2016 15:55

Andrzejki w Opaczy- Kolonii

293
Zabawa andrzejkowa jest ostatnią okazją do potańczenia przed rozpoczynającym się adwentem. Nie mogło, zatem jej zabraknąć w Opaczy-Kolonii, która jest kolejny sołectwem w naszej gminie gdzie mieszkańcy dali się porwać wspaniałej zabawie.

Wieczór 26 listopada, w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 były wieczorem pełnym muzyki na żywo i tanecznych pląsów, do których zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka.

 

Żaden z gatunków muzyki nie stanowił dla uczestników zabawy kłopotu z dopasowaniem się do niej. Przeboje z lat 70, 80, 90, ale i także współczesne hity sprawiły, że nikt nie oszczędzał parkietu. Jedynie krótkie przerwy powodowały, że była chwila wytchnienia i czas na sąsiedzkie rozmowy. Rozmowy przy stołach zapełnionymi pysznościami, które zgodnie z tradycją tego typu wydarzeń mieszkańcy przygotowują samodzielnie.

  

Zabawa andrzejkowa w Opaczy-Kolonii była tak udana, że można by ją opisać parafrazą tytułu jednej z piosenek „To zabawa na tysiąc pas”. Mieszkańcy nawet się nie spostrzegli jak szybko minął czas i trzeba było wrócić do domów. Na zakończenie wszyscy podziękowali sobie za wspólną zabawę mając nadzieję na kolejne tak radosne spotkania.   

 

Zabawa andrzejkowa został sfinansowana z funduszu sołeckiego Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także