Andrzejki w Opaczy- Kolonii

28.11.2016 15:55     226
Zabawa andrzejkowa w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Ostatnie przygotowania. fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie pyszności, które przynieśli mieszkańcy były wykonane samodzielnie. fot. Mariusz Marcysiak Sołtys, Grażyna Grabka otwiera czas andrzejkowej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Muzyka na żywo zapewniła doskonałą zabawę. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa andrzejkowa jest ostatnią okazją do potańczenia przed rozpoczynającym się adwentem. Nie mogło, zatem jej zabraknąć w Opaczy-Kolonii, która jest kolejny sołectwem w naszej gminie gdzie mieszkańcy dali się porwać wspaniałej zabawie.


Wieczór 26 listopada, w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 były wieczorem pełnym muzyki na żywo i tanecznych pląsów, do których zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka.

 

Żaden z gatunków muzyki nie stanowił dla uczestników zabawy kłopotu z dopasowaniem się do niej. Przeboje z lat 70, 80, 90, ale i także współczesne hity sprawiły, że nikt nie oszczędzał parkietu. Jedynie krótkie przerwy powodowały, że była chwila wytchnienia i czas na sąsiedzkie rozmowy. Rozmowy przy stołach zapełnionymi pysznościami, które zgodnie z tradycją tego typu wydarzeń mieszkańcy przygotowują samodzielnie.

  

Zabawa andrzejkowa w Opaczy-Kolonii była tak udana, że można by ją opisać parafrazą tytułu jednej z piosenek „To zabawa na tysiąc pas”. Mieszkańcy nawet się nie spostrzegli jak szybko minął czas i trzeba było wrócić do domów. Na zakończenie wszyscy podziękowali sobie za wspólną zabawę mając nadzieję na kolejne tak radosne spotkania.   

 

Zabawa andrzejkowa został sfinansowana z funduszu sołeckiego Opaczy-Kolonii.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór Pieśni Patriotycznej – Opacz-Kolonia 10.11.2016 22:40

W przeddzień Święta Niepodległości w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, w Opaczy-Kolonii, miało miejsce uroczyste wydarzenie – Wieczór Pieśni Patriotycznej. Wydarzenie w trakcie, którego mieszkańcy wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów z chórów „Czerwone Korale i Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Pączki, oczywiście najtłuściejsze, czekają na mieszkańców Opaczy-Kolonii

TŁUSTY CZWARTEK w Opaczy-Kolonii 14.02.2015 19:20

12 lutego 2015 r. – po raz kolejny, w ostatni czwartek karnawału – w świetlicy w Opaczy-Kolonii odbyło się spotkanie mieszkańców z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej