26.10.2016 11:05

Dzień Seniora 2016

677
Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

Z tej okazji 23 października, w hotelu Venecia Palace odbyła się wyjątkowa uroczystości, na którą przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, radni oraz goście specjalni z Włoch, burmistrz gminy Vico nel Lazio - Claudio Guerriero i sędzia włoskiego Sądu Najwyższego – Stefano Palla.

 

W tym szczególnym dniu, życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, radości tych małych i tych większych w gronie najbliższych, sąsiadów, a także pogody ducha i dużo uśmiechu w imieniu samorządu złożyli wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Gospodarzami Gminnego Dnia Seniora był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach, z przewodniczącą Ewą Adamczyk na czele. W trakcie uroczystości zostali wyróżnieni najbardziej aktywni członkowie kół działających na terenie naszej gminy, którzy wnieśli największy wkład w rozwój i działalność kół:  z osiedla Komorów - Maria Marciniak i Stefan Zatorski, z Michałowic - Barbara Ciszek i Maria Siecińska, z Nowej Wsi - Elżbieta Gospodarczyk i Danuta Krajewska, z Reguł -  Helena Jędras, z Opaczy-Kolonii - Maria Beta-Zagórska, z Granicy - Aleksandra Pyz-Szukalska, z sołectwa Komorów - Danuta Ciechomska i z Pęcic Małych - Roman Woźniak.

 

Słowa uznania za zaangażowanie wszystkich członków kół emeryckich z naszej gminy, w których zrzeszonych jest ponad 560 osób oraz podziękowania za bardzo dobrą współpracę jak również życzenia jej dalszej kontynuacji w imieniu samorządowców złożył wójt, Krzysztof Grabka.

 

Janusz Czyż – przewodniczący oddziału okręgowego PZERiI w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie troski i opieki samorządu nad emerytami i w uznaniu szczególnych zasług odznaczył wójta, Krzysztofa Grabkę najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Zarząd PZERiI – Dużą Złotą Honorową Odznaką.

 

W trakcie obchodów Gminnego Dnia Seniora odbyła się również uroczystość uhonorowania 3 par Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wręczono pamiątkowe dyplomy 5 parom małżeńskich, które w tym roku również obchodzą 60 i 50 rocznicę ślubu i aktualnie oczekuję na przyznanie medalu. 

 

Niezwykle bogaty program artystyczny rozpoczęły panie z koła emerytów i rencistów z Nowej Wsi, które zaśpiewały zgromadzonym gościom gromkie sto lat. W dalszej części wystąpili m.in.: chór „Czerwone Korale” i „Michałowiczanka” z przepięknymi piosenkami, przygotowanymi pod kierownictwem odpowiednio Renaty Włodarek i Piotra Gwiazdeckiego, a także chór z Komorowa.

 

Gwiazdą wieczoru, która wystąpiła przed seniorami był znany i lubiany nie tylko przez seniorów Jerzy Połomski. Artysta estradowy, aktor, ale przede wszystkim piosenkarz znany z takich przebojów jak: „Cała sala śpiewa z nami”, „Bo z dziewczynami”, „Moja miła, moja cicha, moja śliczna”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Daj”, „Co mówi wiatr” i „Nie zapomnisz nigdy”.

 

Gminny Dzień Seniora został zorganizowany w ramach gminnej dotacji dla organizacji pozarządowych. 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Dzień Seniora

Zobacz także