Dzień Seniora 2016

26.10.2016 11:05     644
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak
Seniorzy uwielbiają tańczyć fot. Mariusz Marcysiak Zwyciężczyni w konkursie tańca -tweesta fot. Mariusz Marcysiak Wójt, Krzysztof Grabka i przewodniczący oddziału okręgowego PZERiI, Janusz Czyż. fot. Mariusz Marcysiak Mieszkańcy naszej gminy odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. fot. Mariusz Marcysiak Sto lat !!! zaśpiewały panie z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak Występ chóru Czerwone Korale fot. Mariusz Marcysiak oraz chóru Mchałowiczanka fot. Mariusz Marcysiak i chóru z Komorowa. fot Mariusz Marcysiak Gwiazdą wieczoru był Jerzy Połomski. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Dzień Seniora

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.


Z tej okazji 23 października, w hotelu Venecia Palace odbyła się wyjątkowa uroczystości, na którą przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, radni oraz goście specjalni z Włoch, burmistrz gminy Vico nel Lazio - Claudio Guerriero i sędzia włoskiego Sądu Najwyższego – Stefano Palla.

 

W tym szczególnym dniu, życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, radości tych małych i tych większych w gronie najbliższych, sąsiadów, a także pogody ducha i dużo uśmiechu w imieniu samorządu złożyli wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Gospodarzami Gminnego Dnia Seniora był Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach, z przewodniczącą Ewą Adamczyk na czele. W trakcie uroczystości zostali wyróżnieni najbardziej aktywni członkowie kół działających na terenie naszej gminy, którzy wnieśli największy wkład w rozwój i działalność kół:  z osiedla Komorów - Maria Marciniak i Stefan Zatorski, z Michałowic - Barbara Ciszek i Maria Siecińska, z Nowej Wsi - Elżbieta Gospodarczyk i Danuta Krajewska, z Reguł -  Helena Jędras, z Opaczy-Kolonii - Maria Beta-Zagórska, z Granicy - Aleksandra Pyz-Szukalska, z sołectwa Komorów - Danuta Ciechomska i z Pęcic Małych - Roman Woźniak.

 

Słowa uznania za zaangażowanie wszystkich członków kół emeryckich z naszej gminy, w których zrzeszonych jest ponad 560 osób oraz podziękowania za bardzo dobrą współpracę jak również życzenia jej dalszej kontynuacji w imieniu samorządowców złożył wójt, Krzysztof Grabka.

 

Janusz Czyż – przewodniczący oddziału okręgowego PZERiI w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie troski i opieki samorządu nad emerytami i w uznaniu szczególnych zasług odznaczył wójta, Krzysztofa Grabkę najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Zarząd PZERiI – Dużą Złotą Honorową Odznaką.

 

W trakcie obchodów Gminnego Dnia Seniora odbyła się również uroczystość uhonorowania 3 par Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wręczono pamiątkowe dyplomy 5 parom małżeńskich, które w tym roku również obchodzą 60 i 50 rocznicę ślubu i aktualnie oczekuję na przyznanie medalu. 

 

Niezwykle bogaty program artystyczny rozpoczęły panie z koła emerytów i rencistów z Nowej Wsi, które zaśpiewały zgromadzonym gościom gromkie sto lat. W dalszej części wystąpili m.in.: chór „Czerwone Korale” i „Michałowiczanka” z przepięknymi piosenkami, przygotowanymi pod kierownictwem odpowiednio Renaty Włodarek i Piotra Gwiazdeckiego, a także chór z Komorowa.

 

Gwiazdą wieczoru, która wystąpiła przed seniorami był znany i lubiany nie tylko przez seniorów Jerzy Połomski. Artysta estradowy, aktor, ale przede wszystkim piosenkarz znany z takich przebojów jak: „Cała sala śpiewa z nami”, „Bo z dziewczynami”, „Moja miła, moja cicha, moja śliczna”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Daj”, „Co mówi wiatr” i „Nie zapomnisz nigdy”.

 

Gminny Dzień Seniora został zorganizowany w ramach gminnej dotacji dla organizacji pozarządowych. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej