Dzień Seniora 2017

24.10.2017 22:40     599
Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak
Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca Zarządu Głównego i Janusz Czyż – przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERiI. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Ewa Adamczyk – przewodnicząca, Aleksandra Pyz-Szukalska – skarbnik, Szczepan Dutkiewicz – sekretarz, Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania od seniorów przyjmują: Krzysztof Grabka -wójt gminy Michałowice oraz Elżbieta Biczyk -przewodnicząca rady gminy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Salwa honorowa na cześć seniorów. fot. Mariusz Marcysiak Uroczystości uświetnił występy chóru Czerwone Koral, fot. Mariusz Marcysiak Michałowiczanka fot Mariusz Marcysiak oraz pań z koła emerytów i rencistów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Dzień Seniora

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.


Wzorem lat ubiegłych na zaproszenie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZERiI) hotel Venecia Palace gościł seniorów naszej gminy.

 

Już 613 członków liczą koła PZERiI działające na terenie naszej gminy – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Spotkania i wydarzenia organizowane dla seniorów z gminy Michałowice spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem i są istotnym elementem scalającym  lokalną społeczność. Stowarzyszanie się w organizacjach i podejmowanie inicjatyw stało się wizytówką naszych seniorów. W mikro skali mamy tu doskonały przykład społeczeństwa obywatelskiego. Seniorzy usłyszeli z ust wójta wiele życzeń i nie zabrakło w nich także tych związanych z dalszą aktywnością i uczestnictwem w życiu kół oraz społeczności senioralnej. Do życzeń wójta dołączyła się również przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Elżbieta Ostrowska – przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI i Janusz Czyż – przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERiI w Warszawie w swoim wystąpieniu podkreślili zaangażowanie zrzeszonych w kołach emerytów. Były również słowa uznania i podziękowania za pomoc i pracę samorządu naszej gminy na rzecz seniorów. 

 

Odznaczenia i dyplomy za wkład i pracę otrzymali: Ewa Adamczyk – przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Michałowicach, Aleksandra Pyz-Szukalska – skarbnik Oddziału Rejonowego PZERiI w Michałowicach , Szczepan Dutkiewicz – sekretarz, Oddziału Rejonowego PZERiI w Michałowicach; Teresa Sładek - przewodnicząca Koła PZERiI w Michałowicach, Elżbieta Gospodarczyk - przewodnicząca Koła PZERiI w Nowej Wsi, członkowie michałowickiego koła - Daria Stachura, Leokadia Deliś i Elżbieta Czarnecka oraz członkowie Koła z Nowej Wsi - Stanisław Nyc, Krystyna Bilińska, Danuta Krajewska i  Zofia Laskowska.

 

W imieniu samorządu podziękowania odebrali wójt, Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk. 

 

 

Jak co roku w takcie obchodów Dnia Seniora odbyła się również uroczystość uhonorowania przez wójta gminy, Krzysztofa Grabkę działających na trenie naszej gminy kół PZERiI, których przypomnijmy aktualnie jest 9. Podziękowania w imieniu wszystkich członków odebrali przewodniczący: Ewa Adamczyk –  Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI, Henryk Rybkowski – Koło nr 1 z Komorowa, Teresa Sladek – Koło nr 2 z Michałowic, Elżbieta Gospodarczyk – Koło nr 3 z Nowej Wsi, Barbara Jaśkowiec – Koło nr 4 z Reguł, Anna Taras – Koło nr 5 z Opaczy-Kolonii, Ryszard Dutkiewicz – Koło nr 6 z Granicy, Urszula Skwierczyńska – Koło nr 7 z sołectwa Komorów, Grzegorz Biedrzycki – Koło nr 8 z Sokołowa Roman Woźniak – Koło nr 9 z Pęcic Małych. 

 

Uroczystości w hotelu Venecia Palace uświetnił występ gminnych chórów „Czerwone Korale” kierowanego przez Renatę Włodarek oraz „Michałowiczanka” pod dyrekcją Piotra Gwiazdeckiego. Przepiękne piosenki, które wszyscy znamy dostarczyły seniorom wiele radości i okazji do wspólnego śpiewania. Ze specjalnym programem artystycznym wystąpiły również panie z koła emerytów i rencistów z Nowej Wsi.

 

Ostatnim punktem obchodów była niezapomniana zabawa taneczna, w której nie zabrakło konkursów i zabaw z wodzirejem Jakubem Skalmierskim z grupy DJ Show.   

 

Gminny Dzień Seniora został zorganizowany w ramach gminnej dotacji dla organizacji pozarządowych. 

 

 

 

Zobacz także

Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej