Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014

14.10.2014 20:40     880
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie
Kamienne gody obchodzili Janina i Czesław Ciarkowie z Opaczy Małej Pary, które obchodziły złote gody z wójtem gminy Michałowice Krzysztofem Grabką (w środku) Życzenia dla Pana Kazimierza Rolaka z Komorowa, najstarszego mieszkańca gminy Występ seniorów z Komorowa Występ Czerwonych Korali z Opaczy-Kolonii Muzyka porywała zebranych do tańca Występ „Tercetu Egzotycznego” Zespół nagrodzono gromkimi brawami Aleksandra Piszczek i Jarosław Biernat
Podobne tematy: Dzień Seniora

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.


Jak podkreślił wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka: najstarsze koło seniorów – komorowskie ma już 46 lat, michałowickie 40 lat, a w Nowej Wsi 30 lat. Młodsze są koła w Opaczy-Kolonii oraz w Regułach.  – Wasza praca jest bardzo potrzebna.  Dziękuję za całoroczny trud, za pracę na rzecz seniorów– przemawiał wójt, wręczając bukiety kwiatów przewodniczącym kół emerytów, rencistów i inwalidów: Felicji Ćwilichowskiej – przewodniczącej koła w Komorowie, Irenie Niewiadomskiej – koła w Nowej Wsi, Annie Taras – w Opaczy-Kolonii, Teresie Sładek – w Michałowicach  oraz wiceprzewodniczącej koła w Regułach - Barbarze Jaśkowiec (przewodnicząca Helena Jędras była nieobecna). 

Na ręce Felicji Ćwilichowskiej  wójt złożył podziękowania za prowadzenie także Banku Żywności. 

 

Najstarszy mieszkaniec naszej gminy Kazimierz Rolak – ukończył 105 lat. Przypomniał, że rok temu obiecał, iż weźmie udział w kolejnej uroczystości Dnia Seniora – i biorę! – powiedział zadowolony do wójta Krzysztofa Grabki. Umówił się z wójtem za także za rok.

 

70-lecie pożycia małżeńskiego – czyli kamienne gody obchodzili Janina i Czesław Ciarkowie, mieszkańcy Opaczy Małej od urodzenia. Ślub wzięli 24 września 1944 r. O przyjęciu weselnym nie było mowy. Na ślub jechali furą do najbliższego kościoła do Raszyna. Panna młoda nie miała ślubnej sukni. Przyglądali się dymom, które unosiły się nad płonącą Warszawą.

 

Złote gody obchodziło 7 par, Państwo Stanisława i Józef Bednarkowie z Michałowic, Państwo Zofia i Henryk Jarzębowscy z Pęcic, Państwo Jadwiga i Józef Kasianiukowie z Komorowa, Państwo Zofia i Zdzisław Kłobukowscy z Sokołowa, Państwo Jolanta i Andrzej Mączyńscy z Nowej Wsi, Państwo Jadwiga i Czesław Woźniakowie z Sokołowa oraz Maria i Józef Zychowie z Michałowic.

Wójt Grabka wręczył im Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. 

(Rozmowy z najstarszym mieszkańcem gminy oraz parami obchodzącymi kamienne i złote gody opublikujemy w odrębnym artykule).

 

W uroczystościach gminnego Dnia Seniora, jako oficjalni goście uczestniczyli również: radni, sołtysi, przewodniczący zarządów osiedli, księża, dyrektorzy placówek oświatowych.

 

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy mieszkańców.  Seniorzy z Komorowa rozśmieszali publiczność prezentowanymi przez siebie skeczami. Spodobał się występ wokalny emerytów z Nowej Wsi. Bogaty repertuar zaprezentował chór koła seniorów z Michałowic „Michałowiczanka”, pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego oraz chór „Czerwone Korale” z Opaczy-Kolonii, pod „batutą” Renaty Włodarek. Jako ostatnia wystąpiła – na zakończenie imprezy – Stenia Widlicka.

 

Swój taneczny kunszt zaprezentowali zawodowcy, reprezentanci Polski: Aleksandra Piszczek i Jarosław Biernat – zatańczyli tańce standardowe (tango, walc i fokstrota) oraz latynoamerykańskie (sambę, rumbę i cza-czę). Po występie para udzieliła zebranym krótkiej lekcji tańca. Oczywiście okazało się, że w seniorach naszej gminy tkwi ogromy potencjał taneczny.

 

Wieczorem na scenie wystąpił „Tercet Egzotyczny”, który zaśpiewał wiele standardów. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka zespołu, wykonała  m.in. Plaże Kalifornii, Playa Blanca, Miłość aż do dnia czy Pamelo żegnaj.  W chórkach towarzyszyły jej dwie córki. Gorący występ był nagradzany brawami i publiczność nie chciała artystów puścić ze sceny. 

 

Tego dnia nie mogło zabraknąć także zabawy przy muzyce. Tańczono, jak to na dyskotece, w kółku, każdy osobno. Modne na parkietach pałacu okazały się przede wszystkim dyskotekowe, improwizowane tańce. Ale nie tylko. Seniorzy tańczyli też w parach, począwszy od poloneza. 

 

Odbył się konkurs tańca – tanga. 1. miejsce zajęła para Hanna i Zygmunt Mazurczakowie z Komorowa 2. – Barbara i Paweł Cichoccy z Michałowic, a 3. Barbara Białecka i  Stanisław Smolak z Opaczy-Kolonii. Zwycięskim parom nagrody wręczył wójt Krzysztof Grabka.

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej