27.09.2011 17:00

Dzień Seniora w gminie Michałowice

59
W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

Obchody Dnia Seniora to chlubna tradycja w naszej gminie . Ze starszymi mieszkańcami Krzysztof Grabka spotyka się podczas uroczystości wigilijnych i wielkanocnych. Dzień Seniora jest wyjątkowy. Tego dnia spotykają się wszyscy emeryci z naszej gminy i wspólnie obchodzą swoje święto. W ubiegłym roku emeryci spotkali się w Michałowicach, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków.
Tegoroczne spotkanie odbyło się w szkole w Komorowie i rozpoczęło się obiadem. Potem była kawa, herbata i ciasta. Dla zaproszonych gości wielką atrakcją były występy grupy folklorystycznej z Włoch, która wraz z przedstawicielami miasta Vico nel Lazio, odwiedziła naszą gminę. Tancerze z zespołu, którego polska nazwa brzmi „24 wieże” zaprezentowali tańce ludowe charakterystycznego dla swojego regionu, czyli centralnych Włoszech. Vico nel Lazio to miejscowość i gmina, która znajduje w regionie Lancjum, niedaleko Rzymu.
Dużą atrakcją były również występy zespołów z naszej gminy. I tak wystąpił zespół „Czerwone korale” z Opaczy oraz dzieci „Czerwone koraliki”. Oba zespoły prowadzi Renata Włodarek. Wystąpił także Chór Seniorów z Michałowic oraz Stenia Widlicka z Reguł. Duży entuzjazm wzbudził występ zespołu Jutrzenka z Nowej Wsi. Tym razem artyści zaprezentowali skecze i scenki obyczajowe. Zebrali gromkie brawa. Zespół prowadzi Barbara Szudrowska-Świątek. Podczas występów emeryci wymieniali się serdecznościami. Członkowie poszczególnych kół składali sobie najlepsze życzenia.
Podczas obchodów uroczystości Dnia Seniora zabrakło dwóch ważnych osób. Z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć Barbara Raczyńka, pracownik Urzędu Gminy, która od lat współpracuje ze wszystkim kołami emerytów w naszej gminie. Najlepsze życzenia zdrowia i pogody dusza, w jej imieniu, na ręce wszystkich zebranych gości, złożył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Nie było również pani Felicji Ćwilichowskiej, przewodniczącej Koła Emerytów z Komorowa, która musiała wyjechać.
Uroczystość prowadził Wojciech Asiński. Podczas święta seniora wystąpił również zespół Mix Music Band z Kielc, który grając znane utwory, zachęcał do wspólnych śpiewów i tańca. I nie było to trudne zadanie. Seniorzy z naszej gminy mają świetne poczucie humoru, potrafią dobrze się bawić. Dlatego na parkiecie zrobiło się tłoczno. Odbył się konkurs tańca, wzięły w nim udział cztery pary. Jedna była polsko –włoska. Tańce trwały do wieczora. Seniorzy chętnie tańczyli. Na prośby tancerzy, zespół Mix Music Band zagrał rock and rolla. Nie mogła oczywiście zabraknąć włoskich przebojów jak choćby: Ciao ciao bambina, Volare.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Dnia Seniora wyszli na parkiet i wspólnie zatańczyli do muzyki: „I love you baby”. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Dzień Seniora

Zobacz także