Dzień Seniora w gminie Michałowice

27.09.2011 17:00     48
Dzień Seniora - Komorów 2011
Harcerze z Michałowic pomagali przy organizacji Dnia Seniora Krzysztof Grabka wraz z żoną Grażyną uczestniczył w Dniu Seniora Dużą atrakcją były występy gości z Włoch Tancerze zaprezentowali tańce ludowe charakterystycznego dla swojego regionu Występ zespołu Jutrzenka z Nowej Wsi Chór Seniorów z Michałowic Seniorzy z zaciekawieniem oglądali występy Na parkiecie zrobiło się tłoczno Dzień Seniora 2011 rok został upamiętniony na ... tablicy szkolnej. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Podobne tematy: Dzień Seniora

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.


Obchody Dnia Seniora to chlubna tradycja w naszej gminie . Ze starszymi mieszkańcami Krzysztof Grabka spotyka się podczas uroczystości wigilijnych i wielkanocnych. Dzień Seniora jest wyjątkowy. Tego dnia spotykają się wszyscy emeryci z naszej gminy i wspólnie obchodzą swoje święto. W ubiegłym roku emeryci spotkali się w Michałowicach, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków.
Tegoroczne spotkanie odbyło się w szkole w Komorowie i rozpoczęło się obiadem. Potem była kawa, herbata i ciasta. Dla zaproszonych gości wielką atrakcją były występy grupy folklorystycznej z Włoch, która wraz z przedstawicielami miasta Vico nel Lazio, odwiedziła naszą gminę. Tancerze z zespołu, którego polska nazwa brzmi „24 wieże” zaprezentowali tańce ludowe charakterystycznego dla swojego regionu, czyli centralnych Włoszech. Vico nel Lazio to miejscowość i gmina, która znajduje w regionie Lancjum, niedaleko Rzymu.
Dużą atrakcją były również występy zespołów z naszej gminy. I tak wystąpił zespół „Czerwone korale” z Opaczy oraz dzieci „Czerwone koraliki”. Oba zespoły prowadzi Renata Włodarek. Wystąpił także Chór Seniorów z Michałowic oraz Stenia Widlicka z Reguł. Duży entuzjazm wzbudził występ zespołu Jutrzenka z Nowej Wsi. Tym razem artyści zaprezentowali skecze i scenki obyczajowe. Zebrali gromkie brawa. Zespół prowadzi Barbara Szudrowska-Świątek. Podczas występów emeryci wymieniali się serdecznościami. Członkowie poszczególnych kół składali sobie najlepsze życzenia.
Podczas obchodów uroczystości Dnia Seniora zabrakło dwóch ważnych osób. Z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć Barbara Raczyńka, pracownik Urzędu Gminy, która od lat współpracuje ze wszystkim kołami emerytów w naszej gminie. Najlepsze życzenia zdrowia i pogody dusza, w jej imieniu, na ręce wszystkich zebranych gości, złożył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Nie było również pani Felicji Ćwilichowskiej, przewodniczącej Koła Emerytów z Komorowa, która musiała wyjechać.
Uroczystość prowadził Wojciech Asiński. Podczas święta seniora wystąpił również zespół Mix Music Band z Kielc, który grając znane utwory, zachęcał do wspólnych śpiewów i tańca. I nie było to trudne zadanie. Seniorzy z naszej gminy mają świetne poczucie humoru, potrafią dobrze się bawić. Dlatego na parkiecie zrobiło się tłoczno. Odbył się konkurs tańca, wzięły w nim udział cztery pary. Jedna była polsko –włoska. Tańce trwały do wieczora. Seniorzy chętnie tańczyli. Na prośby tancerzy, zespół Mix Music Band zagrał rock and rolla. Nie mogła oczywiście zabraknąć włoskich przebojów jak choćby: Ciao ciao bambina, Volare.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Dnia Seniora wyszli na parkiet i wspólnie zatańczyli do muzyki: „I love you baby”. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi

Gminny Dzień Seniora 23.10.2012 00:00

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej