Gminny Dzień Seniora

23.10.2012 00:00     62
Gminny Dzień Seniora w Nowej Wsi
Wójt Krzysztof Grabka wręczył kwiaty przewodniczącym kół Wystąpiły panie z nowowiejskiego koła emerytów Do tańca nikogo nie trzeba było zachęcać Zaśpiewał chór Michałowiczanka Pani Stefania Widlicka z Reguł - jak zawsze zachwyciła zebranych Zaprezentowały się Czerwone Koraliki... ... i Czerwone Korale Nie mogło zabraknąć tradycyjnego \ węża\ Konkurs tańca towarzyskiego
Podobne tematy: Dzień Seniora

W sobotę, 20 października odbył się Gminny Dzień Seniora. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zgromadziło się ponad 200 osób – seniorów gminy Michałowice i zaproszonych gości.


Spotkanie zorganizowano przy współpracy gminy Michałowice i gminnych Kół Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka z małżonką, radni powiatu i gminy, skarbnik gminy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ewa Dymura, ksiądz proboszcz Jan Studziński, wikariusz Andrzej Kamiński, przedstawiciele sołectw i osiedli oraz zgromadzeni bardzo licznie seniorzy z Granicy, Komorowa, Michałowic, Nowej Wsi, Opaczy-Kolonii, Pęcic, Pęcic Małych, Reguł i Sokołowa .
Jako pierwsza głos zabrała pani Helena Jędras – przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Regułach. Powitała zebranych oraz wyraziła podziękowanie dla wójta gminy Michałowice za wsparcie organizacyjne i finansowe działalności kół.
Następnie wójt Krzysztof Grabka powitał Seniorów i przytoczywszy motto: „Źle jest zmarnować młodość, ale całkiem głupio zmarnować starość” zachęcił do aktywności oraz życzył dobrej zabawy podczas balu. W podziękowaniu za pracę na rzecz emerytów gminy Michałowice wręczył bukiety kwiatów na ręce przewodniczących lokalnych Kół Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Kolejnym wystąpieniem było powitanie przez gospodynię miejsca – dyrektor Ewę Dymurę oraz przedstawicielkę dzieci i młodzieży ze szkoły w Nowej Wsi – Teresę Tomczak.
Tak zakończyła się część oficjalna. Część artystyczną otworzyła wierszem pani Lucyna Wasilewska (koło w Michałowicach) oraz pani Albina Polesińska (koło w Komorowie), która wykonała piosenkę Polskie Kwiaty.
Dalej scena należała do zespołu „Pięciokąt”, który już tradycyjnie zapewnił doskonałą, profesjonalną oprawę muzyczną balu. Tymczasem młodzież ze szkoły w Nowej Wsi rozpoczęła serwowanie uroczystego obiadu. Na stołach zagościły wyśmienite potrawy i desery – ciasta wykonane przez członkinie kół emerytów.
Gdy obiad dobiegał końca na scenie zaprezentowały się panie z Koła w Nowej Wsi, które swoim dowcipnym i spontanicznym występem wywołały wesołość zebranych.
W dalszej części balu do zabawy zaprosił zespół „Pięciokąt”. Artyści zaprezentowali doskonale dobrany repertuar, co spowodowało, iż parkiet szybko zapełnił się od tańczącymi.
Następnie emeryci oraz przyjaciele emerytów prezentowali swój talent wokalny. Mieszkanka Reguł Stenia Widlicka przedstawiła swojego autorstwa utwory. Chór koła seniorów w Michałowicach „Michałowiczanka”, prowadzony przez Piotra Gwiazdeckiego zaśpiewał kilka okolicznościowych piosenek przy akompaniamencie akordeonu i gitary. Następnie wystąpiły „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” – chór dorosłych i chór dzieci z Opaczy-Kolonii, pod kierownictwem Renaty Włodarek – grającej jednocześnie na instrumencie klawiszowym.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment – konkurs tańca towarzyskiego. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach – walc i tango. I miejsce w kategorii tango zajęli państwo Anna i Zygmunt Mazurczakowie z Komorowa, II - państwo Krystyna i Janusz Jankowscy z Michałowic, III - dwie pary z Michałowic: pani Jadwiga Kolejarz i pan Tadeusz Czarnecki oraz pani Lucyna Wasilewska i pan Janusz Sieciński . Natomiast w walcu bezkonkurencyjni okazali się pani Irena Niewiadomska oraz pan Stanisław Nyc z Nowej Wsi. Kolejne miejsca zajęli pani Jadwiga Kolejarz i pan Tadeusz Czarnecki z Michałowic oraz pani Krystyna Wiercińska i pan Tadeusz Sierak z Reguł.
Pracownicy GOPS ora wolontariusze wykonali ponad 200 niepowtarzalnych kotylionów do tańca kotylinowego.
Bal w Dniu Seniora w Nowej Wsi był imprezą niezwykle udaną, również za sprawą doskonałej organizacji, przestronnemu wnętrzu hali sportowej oraz nieocenionej pomocy młodzieży szkolnej, która otoczyła zebranych gości nieustanną opieką i pomocą.

Opublikowane przez: Anna Bąkowska

Zobacz także

Dzień seniora 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2017 24.10.2017 22:40

Corocznie w drugiej połowie października organizowany jest Gminny Dzień Seniora. Tegoroczna uroczystość odbyła się 22 października.

czytaj więcej
Gminny Dzień Seniora 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Seniora 2016 26.10.2016 11:05

Gminny Dzień Seniora to święto, które w naszej gminie jest obchodzone w wyjątkowy sposób. To dzień, kiedy seniorom należą się szczególne słowa uznanie, szacunek i podziękowania za ich miłość, ciepło, zrozumienie i mądrość, którą obdarowują młodsze pokolenia.

czytaj więcej
Janina i Franciszek Jamrożowie – najstarsza stażem małżeńskim para

Pary obchodzące jubileusz 26.10.2015 15:45

18 października 2015 r., podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice w Venecia Palace w Michałowicach-Wsi wójt Krzysztof Grabka odznaczył 6 par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Uhonorował także pary, które tym roku obchodziły złote i diamentowe gody, które oczekują na przyznanie medali.

czytaj więcej
Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 w Venecia Palace

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2015 26.10.2015 15:25

18 października, w hotelu Venecia Palace w Michałowicach-Wsi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Seniora - pary obchodzące w tym roku złote gody

Najstarszy senior, jubileusze małżeństw 19.10.2014 19:45

Podczas Gminnego Dnia Seniora wójt Krzysztof Grabka w imieniu prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par obchodzących złote gody. Uhonorował także najstarszego mieszkańca gminy i parę, która w tym roku obchodziła 70. rocznicę ślubu.

czytaj więcej
Podziękowania dla Kół Emerytów i Rencistów działających w naszej gminie

Dzień Seniora Gminy Michałowice A.D. 2014 14.10.2014 20:40

12 października, już po raz 8. odbyły się uroczystości Gminnego Dnia Seniora. Rolę gospodarza pełniły przewodniczące pięciu kół emerytów, rencistów i inwalidów, jakie działają w naszej gminie.

czytaj więcej
Najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak

Gminny Dzień Seniora
25.10.2013 00:00

20 października w Venecia Palace odbyły się coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora. Wziął w nich udział najstarszy mieszkaniec gminy Michałowice 104-letni Kazimierz Rolak. Wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wręczył 5 parom z naszej gminy obchodzącym złote gody medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do życzeń 104-latkowi oraz złotym parom przyłączyli się posłanka Barbara Czaplicka oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

czytaj więcej
Dzień Seniora - Komorów 2011

Dzień Seniora w gminie Michałowice 27.09.2011 17:00

W niedzielę, 25 września, odbył się w naszej gminie Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie Krzysztofa Grabki, wójta gminy, ze starszymi mieszkańcami odbyło się w szkole w Komorowie. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób.

czytaj więcej
W Gminnym Dniu Seniora 2010 wzięło udział ok. 200 osób

Gminny Dzień Seniora 2010
NIECH ŻYJE BAL
SENIORÓW
18.10.2010 11:45

W uroczystości Gminnego Dnia Seniora 2010 – 16 października, w sobotę, w Ośrodku Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach wzięło udział ok. 200 osób – seniorów gminy Michałowice.

czytaj więcej