Archiwalny
Data wydarzenia: 17.02.2019 15:00

Karnawałowe szaleństwo w Opaczy-Kolonii

129
Nie tylko dorośli mieszkańcy naszej gminy bawią się na balach karnawałowych. Również dla dzieci organizowane są karnawałowe zabawy, które są równie radosne i kolorowe, tak jak ta w Opaczy-Kolonii, która odbyła się w niedzielę, 17 lutego.

Niedzielne popołudnie i piękna pogoda zachęciły mieszkańców sołectwa do odwiedzenia świetlicy przy ul. Ryżowej 90, gdzie radna, sołtys i rada sołecka przygotowali dla najmłodszych nie lada atrakcje. Oczywiście, jak przystało na prawdziwą karnawałową zabawę, każdy uczestnik przyszedł w wyjątkowym stroju, specjalnie przygotowanym na tę okazję. Na świetlicowym parkiecie zagościli: Superman, Batman, książęta i księżniczki, motylki, aniołki, strażak, Spider-man i wielu, wielu innych bohaterów bajek i komiksów. Było niezwykle kolorowo i radośnie.

Dzieci i rodziców w imieniu organizatorów powitała sołtys Opaczy-Kolonii, Grażyna Grabka i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Oficjalnie zabawa została otwarta, więc czas na karnawałowe szaleństwo, o które zadbali aktorzy teatru Proscenium i teatru Lalka: Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki.

Taneczne węże, kolejki i kaczuchy sprawiały, że nogi same rwały się do tańca. I to nie tylko dzieci, ale również rodziców, więc bardzo szybko impreza przerodziła się w rodzinną karnawałową zabawę. Uśmiechy na buziach i świetna zabawa towarzyszyła wszystkim przez cały czas. Nawet gdy trzeba było się zmierzyć podczas przeciągania liny. I choć w pierwszym momencie mogło się wydawać, że podział na dziewczynki kontra chłopcy może sprawić, że płeć piękna przegra, to w rzeczywistości było zupełnie odmiennie. Jednak jak przystało na udaną imprezę prowadzący zadbali, aby wszyscy byli zwycięzcami.

Zabawa trwa w pełni, a chwilę wytchnienia jej uczestnicy mają w trakcie konkursu z zagadką lub podczas przerwy na małe co nieco, czyli słodkości i soki. Oczywiście podczas konkursów nie mogło się obyć bez drobnych upominków, które dla zwycięzców przygotowali organizatorzy.     

Czas na rodzinnej karnawałowej zabawie upływał jej uczestnikom wyjątkowo radośnie, co wielokrotnie podkreślali podczas rozmów i to zarówno rodzice, jak i dzieci, które dodawały „jest super”.

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także