05.03.2019 10:25

Tłusty Czwartek w Opaczy-Kolonii

173
Każda okazja do sąsiedzkich spotkań i rozmów jest dobra, ale ta w „Tłusty Czwartek” jest szczególnie słodka i przepyszna. Jak co roku radna, sołtys i rada sołecka zaprosili mieszkańców sołectwa na spotkanie, na którym nie brakowało pysznych pączków i artystycznych doznań.

W Polsce, koniec karnawału zwiastują dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest właśnie Tłusty Czwartek, a drugą ostatki, czyli ostatnie bale karnawałowe przed rozpoczynającym się okresem postu. A skoro tak, to te ostatnie dni muszą być przeżyte w radości i przy słodkościach, czego bez wątpienia nie zabrakło 28 lutego w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

W imieniu organizatorów mieszkańców powitała sołtys Opaczy-Kolonii, Grażyna Grabka, która życząc wszystkim miłego wieczoru i wspaniałych artystycznych doznań, zaprosiła na koncert kierowanego przez Renatę Włodarek chóru „Czerwone Korale”.

Po wysłuchaniu koncertu na stołach pojawiły się kipiące słodkością pączki, których zjedzenie właśnie w Tłusty Czwartek podobno nie tuczy, więc można jeść bez ograniczeń. Czy tak jest? Trudno powiedzieć, ale niewątpliwie jedno jest pewne, że zjadając pączka nie jesteśmy w stanie ani razu się przy tej okazji nie oblizać.

W trakcie czwartkowego spotkania mieszkańcy Opaczy-Kolonii mogli również obejrzeć wystawę towarzyszącą temu wydarzeniu. Wystawę, na której artyści z chóru „Czerwone Korale” prezentowali swoje trofea, jakie zdobyli podczas dotychczasowej 9-letniej działalności. A było ich naprawdę bardzo dużo. Co tylko potwierdza, że nasza gmina nie tylko pod względem inwestycyjnym, ale również kulturalnym jest bardzo aktywna. 

Spotkanie z okazji „Tłustego Czwartku” zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

Podobne tematy: Świetlica Opacz-Kolonia

Zobacz także