Nowa świetlica w naszej gminie

16.07.2017 20:55     656
Otwarcie świetlicy w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak
Przecięcie wstęgi rozpoczęła jedna z najmłodszych mieszkanek Suchego Lasu, fot. Mariusz Marcysiak a zakończył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Sołtys, Edward Chruściak prezentuje gościom walory nowej świetlicy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po części oficjalnej przyszedł czas na wspaniałą zabawę, fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak biesiadowanie, fot. Mariusz Marcysiak i tańce przy muzyce zespołu Forte. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Suchy Las

Suchy Las to kolejne sołectwo w gminie ze świetlicą, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania świetlicy do użytku mieszkańcom odbyła się w niedzielę, 16 lipca.


W wydarzeniu, które odbyło się w niedzielę przy ul. ks. Michała Woźniaka oprócz mieszkańców i gospodarza, sołtysa – Edwarda Chruściaka wziął udział wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radni, sołtysi oraz goście specjalni z Włoch, z burmistrzem gminy Vico nel Lazio - Claudio Guerriero na czele.

 

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w budowę świetlicy padały zarówno z ust sołtysa – Edwarda Chruściaka jak i wójta – Krzysztofa Grabki. Gratulując wspaniałego obiektu oraz życząc mieszkańcom wielu ciekawych atrakcji w świetlicy wójt podkreślił, iż realizacja tego projektu to zasługa oddolnej inicjatywy mieszkańców, którzy dotychczas musieli korzystać z uprzejmości sąsiadujących sołectw.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na znakomitą zabawę. Zabawę, w której mieszkańcy Suchego Lasu z przyjemnością i radością uczestniczyli. Na dzieci czekał kolorowy dmuchaniec, stoisko, przy którym można było pomalować buzię w wesołe wzory, zabawa z chustą klanza czy zabawy edukacyjne. Zabawnie było również podczas licznych konkursów: slalomu w workach, torze przeszkód i rzutu do celu.

 

Oczywiście nie ma jak wspólna zabawa dzieci z rodzicami, więc sporo śmiechu i radości było przed fotobudką, gdzie na chwilę można było się przeobrazić i utrwalić siebie w wyjątkowej i niepowtarzalnej stylizacji.

 

W trakcie pikniku dzieci zajadały się watą cukrową oraz lodami, które w ten upalny i pełen atrakcji dzień zapewniały odrobinę ochłody. Oprócz słodkości na mieszkańców czekał również grillowy kącik, a w nim kiełbaski, kaszanki i rewelacyjne wiejskie jadło. Każdy kto tylko chciał mógł skosztować tych smakołyków i na chwilę odetchnąć od zabaw, a także przygotować się do tanecznej zabawy na dechach, o której oprawę zadbał zespół „Forte”.

 

Świetlica w Suchym Lesie jest kolejnym przykładem jak ważnym i potrzebnym elementem integracji mieszkańców  gminy są tego typu projekty. Miejsca, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, ale i również uczestniczyć w życiu gminy. To w nich odbywają się m.in. różnorodne zajęcia i warsztaty dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym, teatrzyki, spotkania okolicznościowe, koncerty czy zebrania sołeckie i osiedlowe.  Zainteresowanie mieszkańców jest tak duże, że niektóre z świetlic wymagają już małej przebudowy i zwiększenia ich powierzchni, tak aby wszyscy zainteresowani mogli się pomieścić.

 

Gratulujemy mieszkańcom Suchego Lasu wspaniałego obiektu i życzymy wielu ciekawych wydarzeń, które zorganizują w swojej świetlicy.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu. Foto: bz

Spotkanie świąteczno- noworoczne mieszkańców Suchego Lasu 08.01.2017 13:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w styczniu, aby złożyć sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach.

czytaj więcej
Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las

Sąsiedzka biesiada sołectwa Suchy Las 06.12.2016 10:30

Mieszkańcy Suchego Lasu podczas spotkania w sąsiedzkim gronie rozmawiali o mijającym roku. Spotkali się w świetlicy w Pęcicach Małych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Suchego Lasu

Zebranie mieszkańców Suchego Lasu 27.09.2016 14:10

W poniedziałek, 26 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni gminni i powiatowi.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu

Świąteczno - noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2016 11:45

Mieszkańcy Suchego Lasu bardzo licznie przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Zorganizował je sołtys Edward Chruściak wraz z radą sołecką. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, a także ksiądz Grzegorz Jasiński.


czytaj więcej
Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu

Coroczne zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu 12.09.2015 15:15

W piątek, 11 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami Suchego Lasu. Zorganizował i prowadził je sołtys Edward Chruściak. W zebraniu uczestniczył w Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej